#FabulaBookMap_ВеликаБританія
17.03.2018
Довколалітературне
Поділитися
Поважний вік та багатюща історія не заважають цій країні бути доволі прогресивною та помітно впливати на світові тенденції. А діючий монарх жодним чином не заважає своїм підданим жити динамічним сучасним життям. Кумедно те, що самої Конституції як єдиного зібрання всіх законів у них і досі нема.
Про Велику Британію знають усі. Англійською давно розмовляє увесь світ. Але, як не дивно, девіз на гербі країни написаний по-французьки: «Dieu et mon droit» («Бог і моє право»). Чи пов’язує Британію з Францією щось іще, запитаєте ви, і ми відповімо «так». Наприклад, усі чули вислів - «піти по-англійськи». Цікаво, що британці про тих, хто пішов не прощаючись, кажуть: «пішов по-французьки». А походження обох виразів спільне. В період Семирічної війни англійці та французи глузливо говорили так одне про одного, а саме про солдатів ворожої армії, які самовільно і, звісно, нічого нікому не кажучи, залишали розташування частини.
А чи знали ви, що першим у світі програмістом була жінка ‒ англійка Ада Лавлейс — британський математик, відома тим, що зробила опис , обчислювальної машини Чарльза Беббіджа. І вона ж склала першу у світі програму для цієї машини, увівши у вжиток терміни «цикл» і «робоча комірка». А сталося це наприкінці XIX століття.
Саме англійці розробили і створили національний прапор Сполучених Штатів Америки.
Велика Британія - любителька музики. Її сміливо можна вважати батьківщиною панк-року та багатьох інших стилів. До речі, у лондонському метро навіть створені спеціальні майданчики для виступу музикантів.
Велика Британія любить кіно і встигла помітно вплинула на його розвиток. Британських режисерів Альфреда Гічкока і Девіда Ліна вважають одними з найпопулярніших в історії кінематографу, а серед інших відомих режисерів англійського походження можна відзначити Чарлі Чапліна, Майкла Павелла, Керола Ріда і Рідлі Скотта. Багато британських акторів здобули світову популярність і визнання, у тому числі Джулі Ендрюс, Річард Бартон, Майкл Кейн, Шон Коннері, Вів'єн Лі, Девід Найвен, Лоуренс Олів'є, Пітер Селлерс і Кейт Вінслет. Деякі з найуспішніших в усьому світі фільмів також були створені у Великій Британії, серед яких і найприбутковіші серії фільмів про Гаррі Поттера і Джеймса Бонда. А «Ealing Studios» претендує на звання найстарішої у світі працюючої кіностудії. Цікаво, що багато британських фільмів створені завдяки американським продюсерам, в них часто зайняті американські актори, а британські актори залюбки знімаються у Голлівуді.
Чимало успішних голлівудських фільмів ґрунтуються на подіях британської історії чи літературних творах англійців, як-от «Титанік», «Володар перснів» і «Пірати Карибського моря».
От ми плавно й дістались літератури))) Наші рекомендації до челенджу важко уявити без наших новинок, про які ми сьогодні й згадаємо:
Наша фаворитка Гіларі Мантел - англійська письменниця, літературний критик та есеїст. Її твори, від особистих спогадів до історичної художньої літератури, отримували численні літературні нагороди. Мантел стала першою авторкою, яка двічі отримала Букерівську премію: 2009 року - за вигадану біографію Томаса Кромвеля під назвою «Вулфголл» (посилання на сайт), а 2012 — за роман-продовження «Везіть тіла» (посилання на сайт)
Наступний у списку - Джон Бакен та його «39 сходин» і «Три заручники». Більш детально про цього чудового автора можна почитати ось тут.
І нарешті Джеймс Грем Баллард . Англійський письменник, одна з найбільших постатей англійської літератури другої половини XX століття. Спочатку популярність йому принесли науково-фантастичні оповідання і романи, а пізніше - психопатологічні трилери («Автокатастрофа» і «Бетонний острів». А у нашому видавництві вийшов його гостросюжетний роман «Люди міленіуму» в прекрасному перекладі молодого письменника Олексія Чупи.
Мандруйте, читайте і кохайте)))