#FabulaBookMap_Португалія
28.08.2018
Довколалітературне
Поділитися
Сьогодні ми гостюємо у єдиній європейській країні, кордони якої залишаються незмінними з 1139 року.
І почнеться наша мандрівка з її столиці — Лісабону. Місто дивовиже в усіх своїх проявах. Тут знаходяться неймовірні пам’ятки культури та архітектури. Підозрюємо, що це тісно пов’язано з віком столиці цієї західної країни. Лісабон вважається одним із найстаріших міст у світі — старішим за Париж, Лондон і навіть Рим. А останній, як відомо, ого-го який старий))
До речі, як гадаєте, де знаходиться найстаріший університет Європи? Якщо скажете, що "у Лісабоні", не помилитесь. Адже у 1290 році тут був заснований Університет Коімбра, якому й належить такий статус.
Цій країні притаманна велич і першість у багатьох аспектах. Саме Португалія була однією з перших колонізаторів світу і її володіння не обмежувались тільки європейським материком. Щоправда, цю традицію вона і завершила, коли її остання колонія — Макао, — була повернена Китаю у 1999 році. Цікавий факт, що саме Португалія стала першою країною, яка виступила за скасування рабства, ще за півстоліття до того, як над цим почали замислюватись іспанці, французи й великобританці. Сталося це в 1761 році.
Без конфліктів у історії цієї країни, звичайно ж, не обходилось. Але було місце й мирним договорам. Наприклад, у 1373 році Португалія і Англія підписали, так званий Віндзорський трактат. Цей мирний договір — найстаріший у світі. Він і досі не порушувався.
Любов чаювати, щойно з'явиться вільна хвилинка, якою славляться англійці, теж належить Португалії. Жителі Туманного альбіону перейняли її від португальської принцеси Катаріни де Браганца, дружини англійського короля Карла II. Перша чайна компанія світу заходиться, звісно ж, у Португалії.
Сучасній Португалії теж є чим здивувати. Наприклад, унікальна пам’ятка, яку неодмінно варто побачити, – міст Васко да Гами у Лісабоні, найдовший міст Європи, довжина якого становить 17 185 м.
До речі, тут також досі працює найстаріша книгарня світу, яка відкрилась у далекому 1732 році.
Так швидко й непомітно ми підібрались до наших підказок до челенджу, героєм яких став культовий португальський письменник, чия творчість перекладена на більше ніж 20 світових мова. Нобелівський лауреат 1998 року — Жозе Сарамаґо. З романом «Мандрівка слона».
Події роману відбуваються у XVI столітті. Португальський король Жоан ІІІ дарує своєму новоспеченому родичу, австрійському ерцгерцогу Максиміліану, в честь майбутнього імператорства Священної Римської імперії екстравагантний подарунок — слона Соломона. Мандруючи зі своїм погоничем, слон вражає половину Європи своєю екзотичністю. Тим часом люди, що мандрують з ними цим шляхом, проживають цілі життя, зі сварками, веселими пригодами, дискутуючи про релігію та долаючи важкі гірські перешкоди. Подорож слона — ніби метафора людського життя, фінал якого неминучий і, нажаль, не втішний...
Читайте, мандруйте і нехай ваші мандрівки завжди закінчуються добре)