- Більшість організацій почали використовувати соціальні медіа без чіткої стратегічної мети. Сторінки у Facebook та облікові записи у Twitter створювалися в особливих випадках і без належного врахування того, для чого вони потрібні та яку користь принесуть усім зацікавленим особам. Просто бути присутнім у соціальних медіа вважалося достатнім. Мало хто ставив прості, стратегічні запитання на кшталт: «Чому ми це робимо?», «Яку цінність це матиме для наших клієнтів?», «Чи це задовольняє справжні потреби клієнтів?», «Чи можемо ми досягти наших цілей ефективніше, роблячи щось інше?»
- «Помиляйтеся швидко, помиляйтеся часто» — це своєрідна мантра Кремнієвої долини, що слугує виправданням для уникнення свідомого та ретельного аналізу й легковажного ставлення до процесу та стратегічної жорсткості. Коли алгоритм може надати рішення за наносекунду, людський акт міркування над проблемою може здатися егоїстичним, а сфера планування — цілком непотрібною. Навіщо перейматися, намагаючись знайти правильну відповідь, коли можна перевірити кожний можливий варіант, доки не знайдете потрібне рішення? Крім того, серед багатьох представників нової економіки помітна тенденція відмовлятися від загальноприйнятих точок зору та практик попередніх періодів, бо вони вважають орієнтацію на планування, управління процесами та корпоративне управління застарілою. Це призвело до нездорової орієнтації на тактики та технології, а не на стратегічне мислення
- Визначення цілей полягає у визначенні пріоритетів, і саме це є складним завданням, оскільки соціальні медіа можуть виконувати багато різних ролей.
- Поширювачі Ці люди офіційно не беруть участь у створенні контенту від імені організації, а також не використовують офіційні канали організації в соціальних медіа, але їх слід заохочувати ділитися відповідним контентом у своїх соціальних мережах. Зазвичай що більшою є особиста соціальна мережа поширювача, то кориснішою вона є як запозичений канал. Американський інтернет-магазин Zappos навіть створив рейтинг, що демонструє, у кого зі співробітників найбільше підписників у Twitter. Якби я міг дати одну пораду будь-якій організації, що прагне більш ефективно використовувати соціальні медіа, то вона звучала б так: заохотьте своїх працівників стати більш ініціативними поширювачами. Кожна організація повинна мати процес та системи для вирішення проблеми суттєвого збільшення трафіку в соціальних медіа під час кризової ситуації. Це передбачає створення сценарію, зосередженого на таких запитаннях: «Що б ми зробили, якби за короткий проміжок часу отримали сотні критичних або потенційно негативних постів/твітів?», «Як упораються із цим наші наявні системи моніторингу?», «Які додаткові (людські) ресурси ми могли б залучити всередині чи за межами компанії?», «Що буде, якщо цей інцидент трапиться поза звичайним робочим часом?»
- Соціальні медіа процвітають на основі дискусій, коментарів і висловлення думок. Вони можуть бути неприємним, а іноді й ворожим середовищем, у якому розкутість дозволяє людям говорити те, чого б вони ніколи не сказали на публіці.
- Соціальні медіа можуть бути безцінним джерелом відомостей, інформації та думок. На жаль, шлях цих знань часто закінчується в сховищах організації й тому вони не доходять до людей, які, імовірно, знайшли б у них щось цінне. Також буває, що будь-яка змістовна програма чи ініціатива в соціальних медіа потребує залучення багатьох частин організації, зокрема відділу обслуговування клієнтів, відділу розробки нових продуктів, відділу з питань персоналу і, звичайно, вищого керівництва. Поєднання цих різних частин організації та руйнування внутрішніх сховищ інформації є надзвичайно важливим.
#7КориснихЦитат. Посібник The Financial Times
26.10.2020
Особиста думка
Поділитися
Розпочнемо наш тиждень з корисної новинки від нашого видавництва та нової рубрики “7 корисних цитат”. Від тепер кожного тижня ми будемо вас знайомити з книжкою за допомогою цитат. Сьогодні ми пропонуємо вам почитати з книжки «Посібник The Financial Times», вона допоможе вам створити стратегію з використання соціальних медіа, підвищити лояльність клієнтів до вашого бренду та обрати правильного (оплачуваного) інфлюенсера.