1. Всесвітньовідома сага писалася майже 60 років. Вінстон взявся за її написання ще у 40-х роках минулого століття. З 1945 по 1953 роки вийшли перші чотири книги «всесвіту» Полдарків (які власне й були перекладені «Фабулою»). І не зважаючи на перерви у написанні саме цієї історії, ( деякий час Ґрем писав трилери, історичні романи, і навіть, п’єси) загалом людство успадкувало аж 12 томів пригод Росса Полдарка.
2. Хоча події саги переносять нас майже на три століття назад, у одному з інтерв’ю Ґрем признався, що прототипом центрального персонажу Росса став його сучасник, більше того, випадковий попутник — льотчик, з яким автор їхав у одному купе під час Другої Світової. Він розповів письменнику свою драматичну історію повернення з війни, яка надихнула Вінстона Ґрема на створення головного творіння всього життя.
3. А от прототипом головної героїні — рудоволосої красуні Демельзи — стала дружина письменника Джин Мері Вільямсон. Деякі риси характеру своєї коханої Ґрем переніс на даму серця Росса Полдарка і не прогадав. Демельза полюбилась багатьом шанувальникам саги. До того ж містечко Корнуолл, довкола якого вибудована сага, — абсолютно реальне, ба більше, це рідне місто Джин Вільямс.
4. Вінстон Ґрем вигадав свого героя Росса Полдарка, але більшість епізодів роману засновані на реальних історичних фактах. За визнанням письменника він вивчав старовинні мапи, путівники та настанови з гірської справи, читав старі газети, автобіографії тих часів та навіть записи у парафіяльних книгах.Так з’являється епізод зустрічі Дуайта Енісона з Керолайн Бенвенен, коли доктор поспішає до хворої пацієнтки, а його просять вилікувати собаку. Так ми дізнаємося про важкі умови для військовополонених у французькому таборі в Кемпері. Більшість деталей про контрабанду в Ворлеґані теж засновані на фактах. І процедура голосування на виборах двох членів парламенту в 1790 році. І багато інших деталей.
5. Буде не зайвим згадати про те, що романи Ґрема про Полдарків удостоїлись екранізації від культового британського каналу ВВС. Навіть двох! Перша хвиля сколихнула телеефіри в далеких 70-х. Серіал практично відразу набув шаленої популярності не тільки поміж прихильників саги, але й в усіх британців. За підрахунками телеканалу серіал подивилось понад 10 мільйонів телеглядачів. Писали навіть про випадки, коли заради перегляду серіалу скасовували церковні меси! Рімейк серіалу, що з’явився на каналі ВВС у 2015 році, підняв чергову хвилю інтересу до книги. Серіал, в якому головного героя зіграв Ейдан Тернер (пам’ятаєте гнома Кілі у фільмі «Хоббіт»?), відразу знайшов багатомільйонну армію прихильників уже іншого, нового покоління.
Ну що, розігрався апетит? Тоді не зволікайте і замовляйте сагу про Полдарків тут.