Збіґнєв Бжезінський

Збіґнєв Бжезінський

(28.03.1928–26.05.2017) Збіґнєв Бжезінський — американський політолог, соціолог і державний діяч. Радник з національної безпеки Президента Джиммі Картера, радник і член правління Центру стратегічних і міжнародних досліджень, професор зовнішньої політики США у Вищій школі міжнародних досліджень Університету ім. Джона Гопкінса. Автор книжки «Стратегічне бачення: Америка і криза глобальної влади», “Велика шахівниця” та багатьох інших.

Свого часу автор підтримав територіальну цілісність України.

Згідно з офіційною біографією Бжезінський народився в 1928 році в сім’ї дипломата у Варшаві, за іншими даними – у польському консульстві Харкова на вул. Ольмінського (сучасна вул. Максиміліанівська), де працювали батьки, але записаний як народжений у Польщі.

З 1938 року жив у Канаді, у 50-ті роки став громадянином США і зробив академічну кар’єру. У 50-х роках він викладав у Гарварді, а в 60-80-х очолював Інститут з питань комунізму в Колумбійському університеті, автор глобальної стратегії антикомунізму й жорсткої лінії стосовно СРСР.

Збіґнєв Бжезінський був радником президентів США Кеннеді і Джонсона. У 1977-1981 рр. займав посаду радника з національної безпеки в адміністрації Картера.

Бжезінський був відомий тим, що допомагав усунути економічні перешкоди між СРСР, Китаєм і країнами Заходу. Крім цього, Бжезінський допомагав Картеру подолати глибокі суперечності між лідерами Ізраїлю та Єгипту.

У період президентства Клінтона Бжезінський виступив автором концепції розширення НАТО на Схід.

В останні роки життя Бжезінський брав участь у різних консультаціях і переговорах, спрямованих на залучення колишніх республік СРСР в НАТО. Помер Збіґнєв Бжезінський на 90-му році життя у 2017 році.

Книги автора

Показано один результат