Тоні Моррісон

Тоні Моррісон

(18.02.1931-05.08.2019)  Тоні Моррісон народилася в містечку Лорейн у штаті Огайо, США. Навчалась у Гарвардському та Корнеллському університетах, викладала в університеті штату Техас і університеті Хауарда.

У 1964 році почала працювати у видавництві «Рендом хаус», у зв’язку з чиму 1967 році переїхала до Нью-Йорка. Саме тоді Тоні Моррісон почала пропонувати різним видавництвам рукопис свого першого роману «Найблакитніші очі». У 1970 році роман було опубліковано, і його тепло сприйняла критика і читацька аудиторія. За два роки вийшов друком роман «Сула», що потрапив до списку бестселерів і був номінований на Національну книжкову премію США. Наступну книгу письменниці — роман «Пісня Соломона» (1977) — було удостоєно премії Американської академії та Інституту мистецтв і літератури. 1983 року Тоні Моррісон стала професором кафедри Альберта Швейцера в університеті штату Нью-Йорк в Олбані, а її роман «Кохана», що було опубліковано в 1987 році, приніс письменниці престижну Пулітцерівську премію і став головною підставою для висунення її творчості на Нобелівську премію з літератури, якуй було присуджено їй у 1993 році. На письменницькому рахунку Моррісон іще три романи, а також кілька дитячих книг і літературознавчих есе.

У 1998 році роман «Кохана» було екранізовано американським режисером Джонатаном Деммі. Фільм, головну роль у якому блискучо виконала уславлена зірка американських телешоу Опра Вінфрі, був номінований Американською кіноакадемією на премію «Оскар».

Книги автора

Показано один результат