Джон Бакен

Джон Бакен

(26.08.1875 — 11.02.1940) Джон Бакен практично не відомий українському читачеві. Він був не лише першокласним письменником, автором неперевершених «шпигунських» бестселерів, але й одним із найбільш розумних, проникливих і далекоглядних політичних діячів Великої Британії та Канади.
Біографія його унікальна: виходець із родини шотландського пастора-кальвініста, він закінчив юридичний факультет університету в Глазго і зайнявся журналістикою в Лондоні, а потім став секретарем лорда Альфреда Мілнера — верховного комісара імперії у справах африканських колоній. Протягом двох із половиною років він супроводжував свого патрона у Південній Африці в розпал Англо-бурської війни (1899 — 1902), а в роки Першої світової війни став європейським кореспондентом британської «Таймс» — і водночас секретним співробітником британської розвідувальної служби в чині лейтенанта.

У 1915 році вийшов друком його перший «шпигунський» роман «Тридцять дев’ять сходин», що мав гучний успіх. Саме тут склався привабливий образ героя, що згодом кочував сторінками численних книг Бакена, — Річарда Ганнея, відставного армійського офіцера, який співрацює з британськими спецслужбами.

За романом «Тридцять дев’ять сходинок» у 1935 році видатний Альфред Хічкок зняв один із найкращих своїх фільмів, потім були екранізації в 1959 і 1978 років, а в 2008 році режисер Джеймс Хоуз зняв сучасний рімейк цієї хвилюючої історії.

У видавництві Фабула Джон Бакен представлений двома романами: “Тридцять дев’ять сходинок” та “Три заручники”.

Книги автора

Показано 2 результати