Френсіс Форд Коппола

Френсіс Форд Коппола

(07.04.1939) Френсіс Форд Коппола найбільш відомий як шестикратний володар найвищої відзнаки американської Кіноакадемії Оскар, зокрема за режисуру фільмів «Хрещений батько» (трилогія) та «Апокаліпсис сьогодні».

Народившись у Детройті, Коппола ріс у Квінзі (Нью-Йорк). Маленьким хлопчиком він захворів на поліомієліт, який спричинив параліч. Френсіс із юних років полюбляв складати історії, а, коли йому подарували іграшковий кінопроєктор, усерйоз зацікавився кінематографом.

Під час успішного вивчення театрального й кінематографічного мистецтва у коледжі Гофстра та Каліфорнійському університеті Коппола писав оповідання та невеличкі п’єси (уважаючи себе передовсім письменником) і продовжував займатися написанням оригінальних авторських творів упродовж усієї своєї кар’єри. Його успіхи на ниві красного письменства отримали визнання в 1970 році, коли Коппола став володарем «Оскара» за сценарій до фільму «Паттон», що надихнуло його до подальших звершень і реалізувалось упродовж сімдесятих років у написанні, постановці та виробництві кінострічок «Хрещений батько», «Хрещений батько (частина ІІ)», «Американське графіті», «Розмова» й «Апокаліпсис сьогодні», унаслідок чого він отримав дві «Пальмові гілки» Каннського кінофестивалю, дванадцять номінацій на відзнаку американської Кіноакадемії та п’ять «Оскарів». Багато хто каже, що це десятиліття було найуспішнішим у кар’єрі Френсіса Копполи, принісши йому таку відомість і славу, якої навряд чи спромігся здобути за такий самий час якийсь інший кіновиробник.

Окрім того, Френсіс уже понад тридцять п’ять років займається виробництвом вина, вирощуючи виноград на власних виноградниках у долинах Напа та Сонома (Каліфорнія). До інших сфер його ділових зацікавлень належать висококласні курорти в Центральній Америці, Аргентині й Італії, а також визнаний одним із найкращих у своїй галузі літературний журнал «Зоотроп» (Zoetrope: All-Story), у якому публікуються оповідання.

Теперішнім захопленням Френсіса Копполи є нова форма мистецтва, що її він називає живе кіно, та визначає як органічне поєднання театру, кінематографу й телебачення. Нині він працює над сценаріями циклу кінопостановок, які сподівається екранізувати засобами цього нового виду мистецтва.

Книги автора

Показано один результат