За Перекопом є земля

За Перекопом є земля

0 відгуків

Видавництво:

Додати у кошик
Додаткова інформація
Код виробника: 011144
ISBN: 9786178203818
Вага: 0.5
Розміри, мм: 150х215
Кількість сторінок: 392
Рік видання: 2023
Мова видання: Українська
Жанр: Сучасна проза
Обкладинка: Тверда

«Аліє, Альона і я. З наших імен, написаних у рядок або стовпчик, можна вивчати історію Криму».

Задовго до анексії Криму вона зрозуміла, що українка. Ані дідусь-підполковник КДБ, ані російська кров у венах не стала цьому на заваді. Дитяча дружба із кримською татаркою і знайомство з цією культурою стало зерном, яке згодом переросте у пошук себе і власної національної ідентичності. У романі переплелися кримськотатарська культура, українська література і родинні таємниці. Разом з головною героїнею і її подругами киримли Аліє й українкою Альоною читач проходить довгий шлях від дитинства дівчат аж до анексії Криму Росією. Серед кримчан побутує приказка: «За Перекопом землі немає», мовляв, байдуже, що діється за перешийком, на материку.

Роман Анастасії Левкової показує, що земля є з обох сторін Перекопу. Тільки варто її пізнати і зшити — відкрити материк для Криму, а Крим для материка.

Читати повністю
Анастасія Левкова
Анастасія Левкова

(01.08.1986) Анастасія Левкова — українська письменниця, редакторка, журналістка, менеджерка літературних проєктів. Членкиня українського ПЕН-клубу.

З 2007 по 2009 рік працювала арт-менеджеркою новоствореної київської книгарні "Є", з 2010 по 2015 – львівської книгарні "Є". У листопаді 2013 року пройшла стажування в Парижі за програмою Courants du monde від Дому культур світу, у рамках якої протягом двох тижнів знайомилася з французькою книжковою галуззю. У грудні 2015 року очолила арт-напрям мережі книгарень "Є".

У жовтні 2017 року була призначена заступницею директорки з розвитку державної установи "Український інститут книги".

З 2010 по 2017 рік була редакторкою відділу «Культревю» в «Українському журналі» («УЖ», Прага).

З вересня 2016 року до квітня 2017 року вела книжкову передачу на кримськотатарському радіо «Хаят» – «Радіокнигарня з Анастасією Левковою». Розробляла положення конкурсу для письменників та перекладачів «Кримський інжир / Qirim inciri», заснованого 2018 року Кримським домом.

У 2018 році була програмною директоркою фестивалю "Запорізька книжкова толока". У 2019 році – кураторка проєкту Українського ПЕН "Мереживо. Літературні читання у містечках України".

З 2010 року до 2018 року писала статті на книжкові та урбаністичні теми.

Сьогодні є літредакторкою видань The Ukrainians Reporters, викладачкою курсу «Мовна компетенція» у Школі журналістики та комунікацій УКУ.

Наразі мешкає у Львові.

Читати повністю
reviews_image
На даний момент список відгуків порожній
Залиште свій відгук про товар
Інші книги автора
Спіннер