Наречена Шульца

Видавництво:

Додати у кошик
Додаткова інформація
Код виробника: 011044
ISBN: 9786176142126
Вага: 0.55
Розміри, мм: 205х148х30
Кількість сторінок: 368
Рік видання: 2018
Мова видання: Українська
Жанр: Драма, Біографії та мемуари
Обкладинка: Тверда

Переможець Book Forum Awards у номінації "Біографія" Книжка про пристрасне кохання і жахливу смерть, про літературу і мистецтво, про людське життя і його безборонність.

Літературна біографія Юзефіни Шелінської (1905–1991), нареченої Бруно Шульца (1892–1942) – польського письменника й художника, завдяки якому Дрогобич став важливим пунктом на світовій мистецько-літературній мапі. Кохання цих двох людей тривало лише чотири роки, та на всю решту життя залишалося з Юзефіною, або Юною, як тільки він називав її. Вихрещена єврейка, яка постійно боролася зі своєю єврейською тінню, що не врятувало її від антисемітських чисток у ПНР. Полоністка, гімназійна учителька, любила поетів-романтиків та разом із Бруно читати поезії Рільке. Найбільше прагнула бути з Бруно, присвятитися йому повністю. Католичка, тож не могла офіційно побратися з чоловіком юдейської віри. Жінка, яка не хотіла ділити коханого ні з іншими жінками, ні з його одержимістю мистецтвом. Через утрачену мрію вчинила спробу самогубства – залишилася жити, але вже без Бруно. Друга спроба – через багато років – була вдалою. Ніколи не припиняла думати про нього і карати себе, що не зуміла врятувати його від загибелі...

Читати повністю
Аґата Тушинська
Аґата Тушинська

(25.05.1957) Аґата Тушинська — польська письменниця, поетеса, журналістка, донька відомого спортивного репортера Богдана Тушинського та журналістки Галини Пшедборської. Закінчила театрознавчий факультет Академії драматичного мистецтва у Варшаві. Викладає у Варшавському університеті.

Авторка популярних книжок про театр та біографій. Нещодавно видана «Наречена Шульца»  натхненна постаттю Юзефіни Шелінської – єдиної жінки, якій Бруно Шульц запропонував одружитися, була тепло прийнята як у Польщі, так і у Франції.

Паралельно з біографіями та репортажами Аґата Тушинська пише вірші.

Серед її досягнень премія Польського ПЕН ім. Ксаверія та Мечислава Прушинських за видатні досягнення в галузі літературного репортажу та літературної есеїстики.

Читати повністю
reviews_image
На даний момент список відгуків порожній
Залиште свій відгук про товар
Публікації на тему
Біографії.  ТОП-5
09.08.2023
Що читати
Біографії. ТОП-5
Інші книги автора
Спіннер