Хіт
Чистий кодер
Додаткова інформація
Код виробника: ФБ1335006У
ISBN: 978-617-522-082-5
Вага: 0.557
Розміри, мм: 170x235
Кількість сторінок: 256
Рік видання: 2023
Мова видання: Українська
Жанр: Технічна література
Обкладинка: Тверда
Переклад: Ганна Якубовська
Код виробника: ФБ1332063У
ISBN: 978-617-522-110-5
Розміри, мм: 170x235
Кількість сторінок: 256
Рік видання: 2023
Мова видання: Українська
Формати файлiв:
epub
fb2
mobi

Роберт Мартін, також відомий як Дядечко Боб,— знакова постать у світі розробки ПЗ, блискучий професіонал, міжнародний консультант, один із тих, хто створював 2001 року всесвітньо відомий Agile-маніфест. Кожна його наступна книжка — джерело безцінного досвіду.

У «Чистому кодері» автор викладає свої очікування від професійного розробника у всіх можливих аспектах: із погляду управлінських взаємодій, тайм-менеджменту, зовнішнього тиску, співпраці в команді та вибору відповідних інструментів. Не оминає він і питань трудової етики. Ви також ді­знаєтеся, що навіть гуру програмування далеко не завжди є професіоналами. Натомість Роберт Мартін пропонує читачеві шлях до справжнього розробницького професіоналізму — і робить це надзвичайно цікаво й дотепно.

Читати повністю
Роберт Мартін
Роберт Мартін
Роберт Сесіл Мартін, також відомий як Дядечко Боб, – консультант і автор в галузі розробки програмного забезпечення. Мартін є фахівцем у цій галузі з 1970, а з 1990 стає міжнародним консультантом у цій сфері. У 2001 він організовує зустріч групи, яка створила гнучку методологію розробки з технік екстремального програмування. Засновник Object Mentor Inc., організації, яка надає консультаційні послуги та тренінги в C ++, Java, ООП, Шаблон проєктування, UML, гнучкі методології розробки та екстремальне програмування. Від 1996 до 1999 був головним редактором журналу C ++ Report. У 2002 написав книжку "Швидка розробка програм. Принципи, приклади, практика" (англ. Agile Software Development: Principles, Patterns, and Practices), яка дає прагматичні поради з об'єктно-орієнтованого дизайну і розробки в agile-командах. Також він видав кілька популярних книжок з програмування та методологій розробки ПЗ. Одна з них – "Чиста архітектура: мистецтво розробки ПЗ".
Читати повністю
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
Чистий кодер
User Тарас
04.10.2023
Чергова корисна книга від дядька Боба. Вона підійде як і для новачків, так і для досвідчених розробників. Роберт Мартін обговорює питання, пов'язані з кар'єрним зростанням, робочим процесом, та як стати кращим професіоналом у сфері програмування. Ця книга може бути корисною для тих, хто хоче покращити свої навички і зрозуміти етичні аспекти професії програміста. Новачки знайдуть тут описи багатьох ситуацій, які добре знайомі досвідченим розробникам, приклади і поради щодо їх вирішення. Під час читання якісь ситуації чи випадки проектуються на себе, про якісь думаєш "о, я тут так вчинив, як описано", або "ось тут я робив не так, але дякую за пораду дядьку Бобу". Книга без глибоких технічних текстів, просто доволі легке читання на кілька вечорів.
User Михайло
24.05.2023
Чудова книга від рок-стар у світі IT - Дядька Боба. Потрапила мені до рук через кілька років практики програмування, але було б чудово прочитати її на старті кар'єри. Окрема подяка видавництву Фабула за неперевершену якість друку. Тримати таку книгу у руках під час читання - суцільна насолода. Оригінальна книга англійською з м'якою обкладинкою, не йде ні в яке порівняння. Окрім цього, хочу відзначити якість перекладу. Єдиний недолік - уся IT-термінологія українською, що рідко можна почути у роботі розробника. Мабуть варто було б винести такі слова у глосарій вкінці книги. Сподіваюсь скоро побачити якнайбільше книг IT-тематики у серії PROSystem, такоїж якості.
User Владимир
08.05.2023
Автор книги Роберт Мартін (дядечко Боб) один із найвідоміших і найвидатніших програмістів. Безліч його статей, книг, досліджень у галузі програмування говорять самі за себе. Крім цього, він входив до групи створення Agile маніфесту і був першим головою Agile Alliance. Колись давно, в ті часи, коли я тільки почав вивчати програмування однієї з важливих та обговорюваних проблем, було питання - що таке програмування: наука, мистецтво чи ремесло. Правильна відповідь незважаючи на те, що це довго обговорювалося, для мене і тоді, і зараз очевидна: Програмування - це і наука, і мистецтво, і ремесло. НАУКА. Неможливо писати правильних та оптимальних програм, не знаючи теорії алгоритмів, дискретної математики, мат. логіки та багато іншого. Програма котра використовує правильні алгоритми, вірні структури і добре збалансована може працювати в десятки, сотні разів швидше і надійніше, ніж та, що пишеться на підставі так званого "здорового глузду". МИСТЕЦТВО. У 1972 році один із найперших програмістів Радянського Союзу (і по суті перший академік від програмування) Андрій Єршов писав (головна теза статті): "Програмування має багату глибоку і своєрідну естетику, яка лежить в основі внутрішнього ставлення до професії, будучи джерелом інтелектуальної сили , яскравих переживань і глибокого задоволення. Коріння цієї естетики лежить у творчій природі програмування, у його труднощі та суспільній значущості”. Я готовий підписатися під цим - хіба не така ж основа мистецтва! РЕМЕСЛО. У передперебудовні роки, та й у розвал СРСР з'явилася "нова мода" зневажливо і зарозуміло використовувати термін кодувальник (далі я писатиму - кодер). Мовляв кодер це щось нижче, якийсь нижчий рівень ніж програміст. Впевнений, що кожен, хто прочитає цю чудову книгу, зрозуміє, що це нісенітниця. Кодер - це носій і знавець програмістської майстерності і тому це не низький рівень, а необхідна складова справжнього класного програміста. Бути програмістом означає бути чистим кодером, опиратися на науку програмування і мати в серці вогонь справжнього митця. Як цього досягти, як розвинути в собі нові можливості і пише дядечко Боб Роберт Мартін.
Разом дешевше
Разом дешевше
Інші книги з цієї серії
Спіннер
Інші книги автора
Спіннер