Олександр
01.12.2020
Книга, яка захоплює з того моменту, як тільки береш її до рук. В наш час гаджетів, я їхав і читав книгу у автобусі, не відриваючись! Повість, яку читаєш і хочеться ще! Чудова книга, яку обов'язково рекомендую до придбання і до читання😉
lukavakishkaja
12.12.2019
Кирило Круторогов "#Бомбардир", 336 с.
Я люблю футбол. Я навіть на ньому розуміюся. Був період у моїй професійній діяльності, коли з цим видом спорту довелося стикнутися дуже близько. Тривалий час я мала учнів-футболістів, вихованців дитячого ФК "Волинь". Спочатку я погано розуміла, чому вони їдуть сюди зі своїх домівок. Не надто гарні умови проживання, постірушки холодною водою в умивальнику, миття себе частинками у тому ж умивальнику... Що керувало їми, що змушувало з Одеси їхати сюди, в Луцьк, з Єнакієве, Львова, Тернополя, Хмельницького та інших міст України. Потім зрозуміла... Шалена мрія та важка праця. Для багатьох вона лише нею й залишилася і лише одиниці досягли бажаного. Тож тепер, коли чую, що хтось обурюється великим зарплатами футболістів, я раджу віддати свою дитину на футбол. Щось не надто багато бажаючих...
Ця книга мене повернула мало не на початок моєї кар'єри. З одного боку я зрозуміла, що у нас ще було не так і погано для юних футболістів. А з іншого... Знаєте, за кожним успіхом стоїть велика праця. Вона може здаватися непомітною чи ж надто малою, але це лише на перший погляд.
Що ж до самого твору, то текст дещо нерівномірно написаний. Є шматки, які дуже нагадують статтю в журналі, а є місця, які читаються на одному подиху і стає відчутно, що авторові цей епізод дався легко.
Тут є доволі багато про темну сторону футболу, напевно навіть більше, ніж про світлу і позитив. Піднято кілька моральних дилема, основна з яких співвідношення закону і людяності.
Книгу раджу! І не лише любителям футболу ?
superadmin
25.01.2019
Відгук з інстаграму користувача @oleksandrsapronov:
Рік тому, коли дізнався про існування цього роману, я був дуже здивований, адже спорт, а особливо футбол якось не дуже асоціювався з художнім романом.
Я звик, що спорт – це журналістика, аналіз, статистика, інтерв’ю, мемуари, але аж ніяк не художній твір.
Мене це зацікавило, як фаната з 15-річним стажем, але як любитель літератури я сумнівався, читати чи ні.
Але це було прекрасно. Чудова, динамічна, змістовна історія.
Журналістське розслідування, мета якого – зазирнути до минулого відомого футболіста, щоб зрозуміти його характер, цінності і хоч якось передбачити його поведінку в майбутньому.
Адже об’єкт – відома зірка, яким цікавляться провідні європейські клуби, де цінують не тільки вміння грати у футбол…
Я думаю, цей твій потенційно міг би бути включеним до шкільної програми з літератури, адже в ньому відсутні «заборонені» елементи (мат, опис сексу, насилля і т.д.) і в той же час ця історія про сильну людину, про працю над собою, про боротьбу з оточенням і власними страхами. Сувора правда про спокуси у вигляді грошей і молодіжних тусовок, про те, скільки насправді талановитих хлопців сходять з дистанції через гроші, алкоголь і дівчат.
Історія про великий успіх, який можливий тільки за умови постійної праці на собою, залізного характеру і вмінню плисти проти течії.
Дуже повчальна, трагічна і надихаюча історія, яка не залишає байдужим, як би банально це не звучало.
В нашій країні тема спорту в літературі зовсім не розкрита, і більшість і письменників, і читачів, я впевнений, знаходяться в тому ж полоні стереотипів, в якому перебував я.
Та я б з задоволенням почитав історії про загрозу теракту на фіналі Ліги Чемпіонів у Києві чи пригоди українського фаната на чемпіонаті світу в Німеччині. Я впевнений, що для автора це тільки початок, і він ще порадує нас кількома чудовими спортивними історіями, які змусять відчути магію гри, ім’я якої – футбол.