#він – Давид Губанов
"Малхут"- як пише сам автор - історична спекуляція, а не історичний роман. Усі епізоди ніби-то відбувались насправді, але правдивість та достовірність - це завжди сумніви.
Книга розповідає про загадкові події 18-19 ст. Це історія- квест, ланцюжок пригод, інтриг, пошуків та секретів. Головний герой, Ігнацій Камінський – юрист. Займаючись у молоді роки контрабандою зброї, він натрапляє на старі листи та розшифровує. У листах ідеться про таємний орден Дракона, метою якого є повернути могутність вільних держав - відродити Річ Посполиту. Ця пригода стає для героя справою всього життя, спробою віднайти затаєний скарб "Царства".
Для читачів, які лише частково дотичні до історії як науки, тема роману може видатись важкою та заплутаною. Але не поспішайте відкладати цю книгу на потім, бо її автор ще вас здивує...
#вона – Олеся Кізима
Що не кажіть, а осінь - це, мабуть, найсприятливіша пора року для мандрівок у... часі! Завдяки ,,Малхуту" ви зможете відправитись на декілька століть назад, а саме доторкнутися до історії заснування міста Станіславова (сучасного Івано-Франківська). Ба навіть стати безпосереднім учасником тих подій, овіяних ореолом таємничості та легенд,- настільки, наскільки вистачить багатства уяви та... сили духу.
Початковою назвою дебютного роману Остапа Українця була ,,Місто Сонця", яку автор, очевидно, запозичив в утопіста Томазо Кампанелли, оскільки ,,на свій час фортеця Станіславова була найдосконалішою з усіх як геометрично, так і функціонально. Вона мала вигляд ідеального шестикутника зі стінами 20-30 метрів завширшки." Остаточна ж перекладається з давньоєврейської як ,,королівство".
Цікаво, що спочатку письменник придумав фінал роману, а в сюжетну канву вплетено два попередньо написані твори - оповідання ,,Маланка" та ,,Адвент".
Головним героєм ,,Малхуту", на мою думку, є місто. Місто, яке отримало свою назву на честь звитяжця Віденської битви 1683-го року, а згодом було перейменоване на згадку про ще одну знакову постать. Власне, з останнім теж можна познайомитися на сторінках роману. Ключовим персонажем, довкола якого і закручується провідна сюжетна лінія, є Іґнацій Камінський. В історії міста він залишиться як ,,найкращий бургомістр", якого нещодавно було увіковічено у вигляді бронзової фігури.
Остап Українець, опрацьовуючи його образ, спирався на загальновідомі факти з біографії Камінського, який свого часу був доволі одіозною особою. А що, якби й справді до його рук потрапили старі листи, а... Іґнацій, зі своєю вродженою любов'ю до конспірації та дивних, зазвичай фіктивних таємниць давнини, не міг опиратися спокусі погратися в приватного детектива та дізнатися, що і як відбувалося двісті років тому" ?