#Інтерв'ю з автором. Максим Роменський
11.04.2020
Інтерв'ю з автором
Поділитися
Карантин продовжується, але ми не сидимо, а відновлюємо наші постійні рубрики. Сьогодні вирішили порадувати вас однією з них — «Інтерв’ю з автором» ;) І нашим гостем став дуже крутий бізнес-тренер, модератор сесій стратегічного планування, керівник тренінгового центру Maxtraining, що співпрацює з Luxoft, Global Logic, Ring Ukraine, SoftServe, Crytec, Intetix і десятком інших компаній, природжений лідер та прекрасний сім’янин, автор нашої ІТ-новинки «Переговори з дельфінами» — Максим Роменський.
Давайте знайомитись з ближче.
ІТ-література вітчизняних авторів – це рідкість, ще й від представника керівної ланки. Звідки з’явилась ідея «Переговорів з дельфінами»?
Ось уже вісімнадцять років я треную людей вести переговори. Останні десять з них більшу частину моїх клієнтів становлять IT-компанії. І в кінці кожного тренінгу мені ставлять два питання. Перше: «А що рекомендуєте почитати?». І друге (зазвичай ті, з ким працюємо вже давно): «Ну коли ти вже напишеш свою книжку?!» Я писав невеликі фрагменти, досить багато статей у профільних виданнях і на різних сайтах. Але книжка… Це завжди здавалося важливим, я збирав матеріали, будував плани, далекі і складні. Але потім з'явилася «Фабула» і плани перетворилися на проєкт, а проєкт завершився результатом.
Що було найскладнішим у написанні книжки?
Знайти час. У мене 12–15 тренінгових днів на місяць. Іноді більше. Плюс переїзди. Плюс готуватися, розробляти нові програми, вчитися самому. Потім ми з сім'єю потрапили на відпочинок у місце, де практично не було інтернету. На місяць. І через тиждень я сів і почав писати. Ручкою, у великому блокноті.
Скільки часу ви працювали над книжкою?
За три тижні, працюючи години по три-чотири щодня, я написав більше половини. Потім, повернувшись додому, ще рік дописував інше, креслив схеми і підбирав реальні історії.
Де знаходили натхнення для її написання?
З цим проблем немає: ти приходиш на тренінг і через десять хвилин починаєш працювати з реальними історіями учасників. Ну, у мене на тренінгах так. І всі ці історії – про переговори, так чи інакше. Друге джерело натхнення – особистий досвід. До того, як стати бізнес-тренером, я десять років займався комерційними переговорами. Найрізноманітнішими. І досі іноді працюю «найманим переговорником», коли моїм клієнтам потрібна допомога у веденні складних переговорів.
А що взагалі вас надихає? Звідки берете сили, як відпочиваєте?
У мене улюблена робота, яку створив для себе сам. Ось уже багато років працюю один. Але постійно спілкуюся з розумними і яскравими людьми (плюси моєї роботи). Вдома – кохана дружина, дві дочки і дорослий син, який живе окремо, але зв’язок з ним ми не втрачаємо. Відпочинок – це окремий проєкт, я його дуже люблю. Чотири види можу назвати. Перший – відпочинок повсякденний, між справами. Читати, дивитися кіно, люблю готувати, розмовляти з дітьми. І найголовніше – розмовляти з дружиною. Ось уже двадцять років разом, а досі є про що поговорити щодня. Другий відпочинок – всією сім'єю. Зазвичай це поїздки кудись разом, гуляти по містах або валятися під сонечком. Третій відпочинок – поїздки удвох з дружиною. Намагаємося вибиратися, нехай ненадовго, але кожного року, обов’язково тільки вдвох. І четвертий відпочинок – поїздки без сім'ї. Зазвичай це гори: Альпи, Кавказ, Непал. Раніше ходив вище, зараз люблю трекінг. Прочищає мізки.
Кому б ви обов’язково радили прочитати свою книжку?
Тим, хто не схильний вести переговори, але через обставини змушений це робити. Молодим лідерам команд. Тим, хто раніше працював тільки зі своїми, а тепер їм треба спілкуватися з Клієнтом.
Які б книжки ви порадили нашим читачам? Чому?
Читати треба багато. Дуже багато і різне. Фантастика, філософія, бізнес-література, просто хороша література. Дуже багато, скільки зможете. Набувайте звичку читати. І ускладнюйте її. Це як з вином або кулінарією: починаємо з простого, зрозумілого і розвиваємося. Зараз складно змушувати себе читати довгі тексти, і ми починаємо спершу читати, а потім і мислити в форматі фейсбучної стрічки.
Ваш топ 5 улюблених книжок (будь яких – нон-фікшн, художка).
У мене на сайті (maxtraining.com.ua) у блозі є дві добірки: книжки про переговори і книжки про життя. Якщо вибирати п'ять з них, то…
Карен Прайор «Не ричіть на собаку» («Don't Shoot the Dog! The New Art of Teaching and Training»)
Леонід Кроль «Лідер навиворіт» («Лидер наизнанку»)
Урсула Ле Ґуїн «Чарівник Земномор'я»
Шарль де Костер «Легенда про Уленшпігеля»
Мак’явеллі «Державець»
І традиційно, побажання нашим читачам)
Зараз непростий період. Він непростий, бо на вулиці сонце, і весна, і все начебто нормально. Непростий своєю зовнішньою нормальністю. Я бажаю всім залишатися живими. Бажаю не витратити цей період вимушеного спілкування з собою і близькими на сварки. Бажаю вийти з цього випробування з новим досвідом переговорів, розуміючи ті меседжі, які транслюєте передусім собі самому. Щастя, радості, життя. А потім підтягнуться подорожі!