#7КориснихЦитат. Як ходити до музею.

#7КориснихЦитат. Як ходити до музею.
Книжка «Як ходити до музею» створена як практичний і водночас цікавий посібник, призначений для допитливого та рішучого відвідувача музеїв. Сподіваємося цей рік  нас порадує цікавими експозиціями,  тому ця книжка буде вам в нагоді.  
  1. Музей — це найвідповідніше місце для формування наших уявлень про мистецтво. Чому ж тоді існує так багато чудових книжок із коротким оглядом історії мистецтва, але жодна не розповідає, як із найбільшою користю для себе використати можливості музею? Наша взаємодія з мистецькими творами може приносити нам справжнє задоволення і  навіть осяяння. Але не дозволяйте ввести себе в оману.
  2. Музейні доглядачі як джерело знань, натхнення і  просто розваги лишаються вкрай недооціненими. Багато з них із неабияким запалом візьметься про щось розповідати, якщо ми їх тільки спитаємо. Хоч би якою була розмова, найпевніше, ви переконаєтесь, що доглядачі здатні запропонувати вам те, чого часто бракує в музеях: людську взаємодію і добру розмову про мистецтво
  3. Байдуже, наскільки ви треновані. Або який захват викликає у вас експозиція. Музейні ноги бувають у кожного. Попитайте в людей, що викликає в них сильнішу фізичну втому — заміська прогулянка чи візит до музею, і чимало з них оберуть другий варіант.
  4. Якщо з першого погляду картина вам не сподобалась, це нормально. Але дивіться далі. Ви можете подумати: «Що це? Чому воно таке потворне? Кому спало на думку це створити?» Це ваше початкове «Гм?», і воно є правильною реакцією. Але дивіться далі, бо у вас виникнуть інші реакції й, можливо, вам відкриється дещо більше. Унаслідок цього ви можете люто зненавидіти картину, зате глибше зрозумієте і мистецький твір, і себе самих.
  5. Рами особливо примітні тим, що вони позначають, де закінчується мистецтво і починається решта світу. Це непевне припущення викликає палкі суперечки. Одним митцям здається, що рама, як п’єдестал для скульптури або авансцена для театру, відмежовує картину, замикає в її окремішності, і завдяки цьому ви переживаєте твір як видиму, безпосередню присутність. Інші вважають, що рама повинна забезпечити вам плавний перехід від фізичного світу, тобто стіни галереї, до уявного світу картини.
  6. Виразивши своє початкове «фу», спитайте себе, чому ж воно все-таки виникло. Що саме змусило вас зніяковіти? Спробуйте прийняти свої емоції такими, як вони є, і  поставитися до твору мистецтва так само, як до будь-якого іншого. Пошукайте підказок, почитайте підписи на етикетках. Художник провокує, аби щось висловити? Він хотів залишити вас віч-на-віч із вашими власними почуттями? Коли мине початковий шок, ви можете відшукати вартісну думку чи повідомлення, які, можливо, потребують певної неоднозначності для ефективного вираження.
  7. Дехто вважає, що смак до мистецтва — це набута звичка. Як із вином або сиром — щоб їх оцінити, необхідно мати певну підготовку. Але насправді все, що вам потрібно, щоб отримувати задоволення від мистецьких творів,— це трохи контексту і правильний спосіб мислення. То які способи визначення мистецтва будуть корисними в музеї? Спробуйте розібратися, на що здатне мистецтво
Товари з цієї статті
Як ходити до музею Йохан Ідема
Паперова
225,00 грн
450,00 грн
Електронна
320,00 грн
Додати у кошик