Сара Шульман

Показано 2 результати

Сара Міріам Шульман

(1958) — американська письменниця, драматург, сценарист та історик суспільних рухів. Народилася в Нью-Йорку, закінчила середню школу при Хантер-колледжі, від 1976 до 1978 року навчалася в Чиказькому університеті, але не закінчила курс.

Наразі має ступінь бакалавра мистецтв, займає професорську посаду в коледжі Стейтен-Айленд(CSI) та співпрацює з Нью-Йоркським інститутом гуманітарних наук. Перші літературні спроби Сари Шульман лишилися непоміченими критикою. Але вже третій її роман «After Delores» (1988) отримав схвальні відгуки «Нью-Йорк Таймс» і був перекладений вісьмома мовами, а роман «Rat Bohemia» (1995) увійшов до сотні найкращих книг двадцятого століття, присвячених гендерній проблематиці.

На початку нового століття письменниця звернулася до жанру нон-фікшн. Її книжки «Ties that Bind: Familial Homophobia and Its Consequences» (2009) та «The Gentrification of the Mind: Witness to a Lost Imagination» (2012), присвячені проблемам гомофобії та її наслідків, були визнані видатними досягненнями в цій галузі й отримали численні номінації у США та Ізраїлі.

«Космополіти» (The Cosmopolitans, 2016) — книжка, яку видавництво «Фабула» пропонує українським читачам, є десятим романом Сари Шульман. За версією авторитетного видання «Publishers Weekly», цей роман вважається однією з найкращих англомовних книг 2016 року, а сама письменниця входить до переліку 60 найпопулярніших авторів у США.

На рахунку Сари Шульман ціла низка театральних п’єс, а також сценарії чотирьох фільмів, серед яких найбільш відомі «The Owls» (режисер Черіл Дані, 2009) і «Jason and Shirley» (режисер Стівен Вінтер, 2015).

Письменниця є володаркою численних літературних нагород, поміж них премія Ґуґґенгайма та дві нагороди Американської бібліотечної асоціації.

Жоден із творів Сари Шульман досі не перекладався українською мовою.