За горизонтом подій

42/52 Книга, в якій дії відбуваються в майбутньому – #ФабулаКнигоманія2017_15

Фредерік Пол «Брама»

«Браму» відносять до класики фантастичного жанру в літературі. Дія відбувається в далекому майбутньому, коли заселеними є практично всі планети Сонячної системи, а зорельоти здійснюють міжгалактичні мандрівки у пошуках слідів зниклої цивілізації гічі. Відправним пунктом таких польотів є Брама.

Книжка доволі важка психологічно, але воно й не дивно – за сюжетом сам головний герой звертається по допомогу до робота-психоаналітика, щоб впоратися із внутрішнім болем та гнітючим почуттям провини, які постійно терзають його та виливаються в нічні кошмари.

Власне, саме на особистості головного героя хочеться зупинитися детальніше, адже це його внутрішня трагедія є вістрям сюжету. Роб Броудгед – землянин, якому щастить вирватися зі злиднів, покинути пекельні умови праці на харчових шахтах, які вже звели в могилу його матір, та полетіти на Браму, стати там проспектором-старателем і, врешті, розбагатіти. Але чоловік надто болісно переживає смерть матері. А страх перед польотами на кораблі загадкових інопланетян гічі, які можуть однаково принести проспекторам як їхні скарби, так і вірну смерть, сковує Броудгеда та завдає йому чимало внутрішніх травм. На Брамі він знаходить кохання, можливо навіть друзів, але так і не знаходить спокою…

Все ж таки, Броудгед здійснив кілька польотів, і навіть зберіг там головне – своє життя. Тим більше, винагорода за здійснені відкриття дозволила йому користуватись Повною Медициною – тобто ще й продовжити своє життя на якихось 40-50 років. А ще – відкрила йому шлях до розкішного життя, уваги багатьох жінок, визнання та поваги. Загалом – значні здобутки, але, на жаль, і ціна за них виявилась значною. І вона залишилась назавжди за горизонтом подій.

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_15 #іринастахурська

Дякую.

З повагою,

Ірина Стахурська

 

Опубліковано у Без рубрики, Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.