Тоніно Ґверра. Сад забутих плодів

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_19

26/50

У книзі представлені щоденникові нотатки, вірші, оповідання і репродукції картин італійського митця Тоніно Ґверра, за мотивами творів якого знімали фільми Ф. Фелліні, А. Тарковський, М. Антоніоні.

У щоденнику автор описує один рік зі свого життя, сповненого зустрічами з відомими і звичайними людьми, свої думки і переживання, ностальгійні згадки минулого, розмірковування про цінності життя, хитросплетіння долі і людські стосунки: «У певному сенсі відчуваю ностальгію за злиднями, тобто за часами важких, але здорових стосунків із головними життєвими цінностями». Нотатки доповнюються віршами автора.

У збірках оповідань багато описується мандрів автора (Україною, Вірменією, Росією, Азербайджаном, Італією тощо), його зустрічі та інтерв’ю з цікавими людьми (режисерами, акторами, політиками), а також драматичні і проникливі життєві історії, кожна з яких могла би стати сценарієм для кінофільму. Автору вдається помічати приховане, те, що важко побачити або усвідомити. Тоніно Ґверра немов проникає у суть речей, людську душу, намагаючись розкрити їх справжній світ.

Дуже впадає в очі стиль автора: у ньому об’єднані художньо-образне мислення автора і мислення від конкретного до абстрактного. Тоніно Ґверра описує свої мандрівки світом, помічаючи цікаві деталі, і на основі цих подробиць виводить власні художні образи. Так, мені сподобалася описана автором зустріч з дівчиною, у якою нігті були пофарбовані білий лаком. І коли дівчина щось клала пальцями до рота, то автору здавалося, що вона нібито їла гарбузове насіння. Влучний образ! І таких деталей, на основі яких вимальовується образ, у книзі багато.

Перші 70-80 сторінок книги були для мене важкими і не дуже зрозумілими, а потім «накрило». Кожне оповідання було яскравим, насиченим живими образами, що випливали один з одного, немов у фільмі. Це книга для неспішного читання і тих, хто полюбляє багато уявляти.

«Нас п’янить дитинство – той час, коли ми почувалися безсмертними».

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Без рубрики, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.