«Царська карлиця» в огляді Espreso.tv

FB677006Y_The Tsar’s Dwarf_obl 3D

Данська література залишається для наших теренів екзотикою, до якої роман Пітера Х. Фогтдаля “Царська карлиця” додає ще більше незвичності. Роман, що з першого погляду скидається на історичний, написаний доволі вільно. Автор не обтяжує оповідь зайвими деталями й подробицями, але приваблює яскравими образами й несподіваними сюжетними лініями.

Фогтдаль, пишучи про минуле, піднімає тему свободи та гідності особистості, що є надзвичайно актуальною нині. Головна героїня роману ‒ Сорін ‒ карлиця, яку Петру I подарував король Данії. Жінка, розумна, кмітлива, гостра на язик, опиняється в Санкт-Петербурзі, в оточенні, яке лякає своєю дикістю.

Сорін стає іграшкою, об’єктом для насмішок, але при цьому всьому не втрачає людську подобу. Те, що може вразити вітчизняного читача, ‒ це образ російського царя, який вибивається з усталеного портрета монарха ‒ світоча науки та європеїзації своєї темної країни.

Атмосфера роману вимагає відповідної реалізації, тому текст Фогтдаля часто є жорстоким, гротескним. Завдяки сарказму сама Сорін захищається від ворожого до неї світу. Тому це книжка не для вразливих, а тих, кому до вподоби стилістика крутійських романів з усією їхньої відвертістю, натуралізмом та емоціями, доведеними до найвищих градусів.

 

 

 

Джерело: https://espreso.tv/article/2018/07/24/pyat_knyzhok_u_vidpustku10

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
30-70%
На 100 найменувань книжок
Діє до 30.09.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями