32073606_1939409516389362_1288557134455242752_n

Сім історій про війну

 

 

Той хто не пам’ятає свого минулого, приречений не мати майбутнього. Пам’ять —надзвичайно важливий інструмент, яким наділена людина. Мабуть, це одна з тих не багатьох речей, що саме і робить нас людьми.  Якоюсь мірою це навіть рушій прогресу. А ще пам’ять — важливий інструмент історії, як всього людства, так і кожної людини особисто.
Та історія людства, на превеликий жаль, не ідеальна. В ній багато моментів, які важливо пам’ятати, щоб не припускатися тих самих помилок у майбутньому. Однією з таких трагічних помилок є війна. І всі звірства, біль і втрати пов’язані з нею.
Так сталося, що в якийсь момент письменники стали маркерами часу і тими острівцями пам’яті, які не просто нагадують, а захоплюють і роблять тебе співучасником. Даючи можливість не тільки спостерігати чи співпереживати, але й робити висновки. Сьогодні ми підібрали для вас сім книг на актуальну тему — про війну, які не залишать вас байдужими.

Блокбастер

Відкриває цей список наша новинка до Книжкового Арсеналу 2018 — роман «Блокбастер» хорватського письменника Зорана Жмирича присвячений подіям, що відбувалися у його країні у 1991–1995 роках, коли палало  протистояння між прибічниками примарної «Великої Сербії» і тими, хто прагнув незалежності на своїх землях. У «Блокбастері» Жмирич зачіпає багато болючих і важливих тем, які варто зрозуміти в контексті війни, серед них і прагнення до свободи та її справжню ціну. Зоран Жмирич цим романом наче зриває присохлий пластир із руки,  нагадуючи про те, що війна героїчна та пафосна лише в кіно, в реальності ж вона брудна й злочинна.
Книга надзвичайно актуальна в світлі того, що зараз відбувається у нашій країні. А ще Зоран Жмирич цьогоріч буде гостем Книжкового Арсеналу.

 

Сайт-фабула46

 

«Анатомія солдата». Дебютний роман офіцера британської армії Гаррі Паркера, який воював в Афганістані та Іраку і втратив у ході бойових дій обидві ноги. Ця книга набула величезної популярності на батьківщині письменника. Повна патріотизму, героїки, гуманізму і сильних почуттів «Анатомія солдата» буквально перевертає свідомість читача. Автор творить мистецтво з болю і страждань, відкриваючи нам справжнє життя тих, хто бореться і жертвує собою. Це пронизлива правда про те, що насправді означає — «бути у стані війни».
В цьому романі Гаррі описує драматичну історію в маленькому афганському поселенні, у якій головні герої повинні знайти і зрозуміти себе крізь свої вчинки, вчинки тих, кого вони вважали друзями і ворогами. Унікальність і незвичайність цього роману полягає в тому, що оповідачем є не людина, а 45 предметів, що так чи інакше належали головному герою. Про війну без зайвих прикрас читайте у «Анатомії солдата».

Сайт-фабула11

 

Краще б війн не було взагалі, та на жаль не всі вони відбуваються далеко від нас. Деякі зачіпають не тільки нашу й сусідні країни, але і нас самих. Ще одна книга в нашому списку, це «Ангел пригляду» Олексія Винокурова. Дія роману розгортається водночас на різних гранях світобудови: з обох боків від лінії протистояння України і Росії в Донбасі — а також у неосяжності Всесвіту, населеного прадавніми істотами, чию природу ми не можемо до кінця збагнути, але з якими співіснуємо. Олексій знаходить смішне, що проростає крізь страх. А  потім  за звичними з вигляду речами й подіями відкриваються метафізичні безодні. Кожен новий розділ «Ангела пригляду» підхоплює читача й веде за собою. Динамічний, вигадливий роман цілком здатний кинути виклик будь-якому блокбастеру чи бойовику.

 

Сайт-фабула5

 

Але на війну можна дивитись і крізь призму казки. Тоді вона здається трохи не такою страшною. Книга «Долгота дней» Володимира Рафєєнка це саме такий експеримент. Не дарма саме ця книга Володимира знайшла багато прихильників серед  досвідчених книгоманів і не тільки. «Долгота дней»  — роман про  місто Z (у якому ми впізнаємо рідний Донецьк Рафєєнка). У першій умовній частині книги історія розкривається у формі казки, що додає певної химерності всій книзі, а далі у формі новел виступає вже не знайомий нам Володимир Рафєєнко, а один із персонажів його роману. І продовжує оповідь уже в більш реалістичній манері.

 

 

 

Сайт-фабула30

«Green Card» — справжній чоловічий роман від Володимира Кошелюка, що отримав відзнаку «Коронації слова» і вийшов у нашій серії «Дебют». Книга про протистояння долі, становлення характеру, подолання жорстких обставин і неабияких випробувань. Це історія про те, як випадок може кардинально змінити життя людини. У  «Green Card» на читача чекає яскраво й динамічно написана історія перетворення юного лузера на суворого і досвідченого воїна-спецпризначенця, а поштовхом до цього стає випадково виграна у лотерею картка, що надає право на проживання в Сполучених Штатах.

Звісно, що не обійшлось тут без війни. Навіть не однієї. Якщо ви чомусь ще не прочитали цього роману, то зараз саме час це зробити.
Сайт-фабула61

Елен Вайсман у своєму бестселері «Сливове дерево» описала війну очима німецької дівчини.
Зелені пагорби, яблуневі та грушеві садки, тістечка безе та сливові пироги, Крістін та Ісаак – чудовий сюжет для романтичної історії кохання. Міг би бути… Як би не … Німеччина, 1938 рік, він єврей, вона німкеня, а світ стоїть на порозі  Другої світової війни. Історія Крістін починалася як історія Попелюшки: в неї, дочку служниці, закохався хлопець із заможної єврейської родини. Розумний, освічений красень, який відкрив дівчині світ музики і книжок. Але ж нацистський режим починає гоніння  на євреїв. Намагаючись урятувати коханого, Крістін разом із Ісааком потрапляє до трудового табору Дахау.

Трагедія війни не має національності,   як і кохання, вірність, самопожертва.

 

Архитектор

В основу роману Чарльза Белфора «Паризький архітектор» покладено реальні події часів Єлизавети I, коли почалися утиски католиків, і заможні прихожани робили у своїх будинках «нори для священиків», які продовжували таємно служити  месу.
Автор переніс події в окупований нацистами Париж. Молодий амбітний архітектор   Люсьєн Бернар отримує замовлення на спорудження у будівлях таємних сховищ. Він не надто переймається долею тих, для кого призначені схованки. Аж доки випадково не знайомиться з одним з утікачів…
Белфор, архітектор за фахом, майстерно змалював архітектурні хитрощі й не менш майстерно розгорнув сюжет роману. Вражає й емоційна складова роману: шлях від байдужості до співчуття й відваги, який проходить не тільки головний герой та інші парижани, а й німецький офіцер. Захоплива історія, гостросюжетний роман, в якому знайшлося місце не тільки війні, а й відданості, порядності, мужності й, звісно, коханню.

 

 

 

Опубліковано у Новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.