Новинка! “Вулфголл” Гіларі Мантел

Серед наших новинок, які вже можна потримати в руках і придбати на сайті та в книгарнях нашої країни – книга славнозвісної британської письменниці Гіларі Мантел – історико-психологічний роман «Вулфголл», перший з її епічної трилогії. За нього авторка у 2009 році отримала Букерівську премію, а також Національну премію асоціації літературних критиків і премію Вальтера Скотта. Її другий роман циклу «Везіть тіла» також був удостоєний Букера в 2012. А в 2017 році авторка закінчила третю книгу циклу.

 

У романі «Вулфголл» Гіларі Мантел знайомить нас з Англією 20-их років ХVI ст. Авторка з властивою їй глибиною і психологічною проникливістю створює епічну картину суспільства на великому історичному переломі, де чи не кожен з протиборчих героїв з відвагою і сліпою пристрастю кидається назустріч власній долі. Країна на межі катастрофи: якщо король Генріх VIII помре, не залишивши спадкоємця, громадянськоЇ війни не минути. І ось на арені історії з’являється Томас Кромвель, син коваля-дебошира, політичний геній, чиї знаряддя – підкуп, погрози і лестощі. Але у нього велика мета – перетворити Англію за своєю волею і бажанням короля, якому він віддано служить.

Фігура Томаса Кромвеля (бл. 1485 -1540), державного секретаря, лорда – хранителя королівської печаті й одного з основоположників англіканства – неоднозначна. За життя він був одним з найбільш ненависних людей в Англії. Цього «вискочку» звинувачували в тому, що він «прогриз собі зубами» дорогу з лондонських нетрів до вершин влади, потіснивши родовитих аристократів, і безсоромно маніпулював своїм господарем. Але письменниці вдалося з шекспірівською широтою показати, як жадібний тимчасовий правитель крок за кроком перетворюється на мудрого політика, який став одним із творців сучасної Англії.

Думка критика: «…Намагатися застосувати до людей епохи Відродження мірки нашого часу – безглуздо. Залишається одне – художня об’єктивність. І Гіларі Ментел це вдається, навіть якщо іноді вона грішить проти правди історії. В її інтерпретації Кромвель – політик, який уперше заговорив про «імперський» характер англійської корони, про незалежність англійських королів від волі римських первосвящеників. Однак у століття грандіозного церковного розколу і релігійних воєн, що охопили всю Європу, діячі, як-от Кромвель або Томас Мор, були свідомо приречені стати або жорстокими катами, або жертвами. Не минула ця чаша і Томаса Кромвеля… »

Воістину захопливе читання!

Букерівська преміяВезіть тілаВулфголГіларі МантелЛітературні премії
Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
20-75%
На ВСІ книжки!
Діє до 28.11.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями