«Толока» + «Фабула» = незабутні враження

Минулого тижня ми невеличкою командою повернулися з чи не єдиного цьогоріч оффлайн книжкового-мистецького фестивалю в Україні. Це була неймовірна «Толока» у Запоріжжі. 11 днів книжкової ярмарки, презентацій, концертів та публічних розмов з письменниками й іншими митцями — всі ці моменти залишили у нашому серці океан емоцій та неймовірних спогадів. Було тепло, по-домашньому й весело.

Про це можна говорити довго, згадуючи курйозні моменти, але краще побачити все це самому і послухати коментарі очевидців:

 

«Через адаптивний карантин в Україні

захід вирішено було провести open air. Це вперше, коли не люди йшли на Toloka, а Toloka вийшла до людей.

Карантин став певним плюсом для фестивалю, ми отримали змогу поекспериментувати з форматом, локаціями, залучити нову аудиторію завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). І нам вдалося досягти всіх цілей, які були поставлені перед нами і, навіть, перевищили заплановані показники.

«Інший погляд/погляд Іншого» – фокус-тема нашого фестивалю. Як сонячний промінь, вона просочилася в усі події та об’єднала непоєднувані жанри. Під час фестивалю нам вдалося подивитись під іншим кутом зору і на роль літератури/культури в житті соціуму, кинути «інший погляд» на буденні речі, які ми не цінували і які довелося переоцінювати під час карантину, цінність живого спілкування, наприклад, переусвідомити сам фестиваль, зробити його людиноцентричнішим.»

Олена Заставна, громадська діячка та організаторка «Толоки».

 

«Це мій перший ярмарок у Запоріжжі, раніше якось не виходило приїхати, не було часу. Тому зіткнулася з тим, що абсолютно не знала, що буде цікаво нашим читачам.  Тому взяла більше художньої літератури, менше non-fiction.  Ситуація по факту виявилася навпаки, здебільшого люди цікавилися мотиваційної, історичною та бізнес-літературою.  Топ продажів були книжки «Чотири  Королеви» та «Посібники з креативного мислення», а з художньої літератури «Важкий понеділок».  Ось такий трохи дивний книжковий набір виходить. В Запоріжжі ми встигли за 11 днів поборотися з стихією, а саме з дощем. Дякуючи організаторам, які надали захисну плівку для палатки ми  перемогли, але трохи самі  намокли, коли зранку прийшли перевірити наш стенд. З веселого — це книжкова атмосфера, цікаві заходи та можливість побачити, колег, яких давно через відсутність книжкових ярмарок та заходів не бачила. Дякую організаторам за  допомогою з відправкою, наданням обладнання для стенду та гарний настрій. Далі буде, тож працюємо?»

Анастасія Сумцова, директорка маркетингового та піар відділу видавництва «Фабула».

«А для мене «Толока» стала, на щастя, не першою, тож мені було з чим порівнювати. Паднемія, звісно, внесла свої корективи у фестивальне життя країни (кому, як не мені, про це знати), але те, що принесла у «Толоку» нова команда під керівництвом Олени Заставної — це щось неймовірне. Така енергетика, така злагодженість, програма фестивалю, люди, які робили цей фестиваль і люди, які його відвідували…. Таке може бути тільки тоді, коли  дуже любиш книжки. «Толока» – 2020 яскравий цьому доказ!!
Хочеться ще!»

Остап Микитюк, культрегер, літературний агент, менеджер з реклами видавництва «Фабула»

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Розповімо про нові книги, свіжих вибірках і головних літературних подіях
Loading

Мова видання:

Розділи:

Серії:

Отримай знижку
X
20-75%
На ВСІ книжки!
Діє до 28.11.2022
Не сумується з іншими акцiйними пропозицiями