Три картини перемоги

Звонко Каранович. Три картини перемоги

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_34

38/50

Це книга про життя після війни, пошук себе та переживання складної політичної та соціально-економічної ситуації в країні.

Книга складається з трьох розділів, кожен з яких знаменує собою певну перемогу: закінчення війни; віднаходження головним героєм Джорджем, який відчув на собі пекло війни, внутрішнього спокою і можливості жити далі в мирний час, коли людина вже зовсім не така, яка було до війни; досягнення Джорджем поставленої мети і зміна влади в країні. Отже, виходить, що у книзі описуються як особисті перемоги героя, так і певні здобутки країни.

Метання головного героя, його переважно марні спроби прилаштуватися в мирному житті після війни мені дуже нагадували втрачене покоління, морально і фізично покалічене, якому неймовірно важко пристосуватися до звичайного спокійного ритму життя і яке прагне знайти шлях до нового життя. Але поступово Джордж «відтаює» і знаходить для себе нові життєорієнтуючі смисли.

Мене дещо здивувало ставлення Джорджа до своїх батьків – прийомних і рідних. Їхні стосунки були, як два полюси. Прийомні батьки, які виховували Джорджа з дитинства, хвилювалися за нього і підтримували його будь-яке прагнення, отримували від нього зневагу і роздратування. Натомість Джордж багато надій покладав на рідних батьків, яким він був взагалі непотрібний. Усе виявилося логічним – не відповівши на кохання і піклування прийомних батьків, Джордж не отримав зворотної відповіді на своє кохання з боку рідних батьків. Любов не буде дарована тому, хто не вміє любити.

Цікава історія, що насичена подіями і яскраво змальовує реалії життя людини після шокуючого впливу війни і намагання реалізувати себе.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.