Жоель Діккер. Правда про справу Гаррі Квеберта

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_43

43/50

Захопливий і динамічний детектив, у якому розплутується справа тридцятирічної давнини – зникнення юної дівчини Ноли і вбивство літньої пані, що випадково стала свідком трагедії. Усі людські взаємини героїв роману складні та заплутані, злочинцем може бути будь-хто. Головний герой – молодий письменник Маркус Гольдман – намагається допомогти своєму вчителю і другові Гаррі Квеберту, якого звинувачують у трагічних подіях літа 1975 р., і розібратися, що саме трапилося тоді, адже Гаррі був людиною, яка змінила життя Маркуса, зіштовхнула його з самим собою.

Аби дізнатися правду, Маркусу доведеться не лише наново опитати мешканців містечка, де все трапилося, але й заглянути в душу кожного. Поступово справа Гаррі Квеберта стає імпульсом для подальшої творчості самого Маркуса.

Сюжет закручений, і думки про героїв роману змінюються при читанні неодноразово (навіть на останніх сторінках). Але особливо сподобалися розмови Маркуса і Гаррі про письменництво, досягнення успіху в житті, а також поради письменникам-початківцям (до речі, автор сам їх дотримується в романі). Деякі з них – точні й влучні, і цим роман також захоплює.

*

Слова – це чудово. Тільки пишіть не для того, щоб вас прочитали, пишіть, щоб вас почули.

*

Бережіть кохання. Нехай воно буде найбільшою вашою перемогою, єдиною метою. Коли вмирають одні люди, після них приходять інші люди. Після книжок будуть інші книжки. Після слави настане інша слова. Після грошей припливуть іще гроші. Та після кохання, після нього залишиться тільки сіль висохлих сліз.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018,Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.