Мольман

Жак Мольман. Здоровое развитие

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_48

8/50

Країна за вибором – Голландія

У цій книзі розповідається про особливості здорового розвитку дитини та її хвороби, що мають не лише фізіологічну природу («дитина хвора тілесно, якщо її дух не може добре діяти у тілі»; «спочатку дитина повинна добре прийти у своє тіло, потім – знайти місце через однолітків, після цього – знайти своє місце у світі»). Характеризується специфіка людського розвитку до 7 років (активний розвиток фізичного тіла, волі дитини; важливість сили звички, сили наслідування, сили фантазії, сили шанування і сили благоговіння), після 7 років (формування почуттів дитини; важливість силу ритму, сили наслідування в почуттях, сили благоговіння перед авторитетом, художніх сил), після 14 років (розвиток мислення). Визначаються й описуються Рубікони в розвитку людини (певні етапи в житті людини, які докорінно змінюють її), зокрема: Рубікон 9 років (коли дитина відокремлює себе від навколишнього світу), дорослі Рубікони. Автор наголошує на тому, що здоровий розвиток тіла є основою вільного виявлення душевно-духовного в людині; здоров’я – це розумне чергування між тим, що треба виносити назовні, і тим, що вбираєш у себе.

Автор також розкриває залежність дитини від світу дорослих: «що ми представляємо собою всередині, то являє собою дитина ззовні».

Цікава книга, з безліччю конкретних ситуацій, у яких можна побачити приклади здорового і нездорового виховання дітей, і як різні фактори впливають на розвиток людини.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.