Имант Зиедонис. Перелетный камень

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_24

45/50

Дуже незвичайна, але не надто яскрава, як на мене, книжка. До її змісту увійшли казки, епіфанії та курземіте.

Епіфанії – це немов проза у віршах, одкровення, тонкий імпульс, спалах, який висвітлює напруження думки, відчуття, вчинок, подію або предмет, вихоплює із швидкоплинного життя певну мить. Авторські епіфанії – це роздуми-почуття щодо різних подій у людському житті, як-то: чекання та народження дитини, несподівана радісна подія, сватання дівчини, або просто занурення автора в різні предмети, його аналіз цих речей, продумування можливих діалогів, осмислення поточних життєвих подій.

Курземіте – це немов нариси, невеличке соціолого-естетичне дослідження. Авторські курземіте висвітлюють долю незвичайних людей, народні традиції та вірування.

І нарешті, казки в цій книзі зовсім незвичайні. Це чарівні казки, «приправлені» національної латвійської специфікою (наприклад, казки про те, чому латвійці говорять: «Сині чудеса», «Він рябий, немов живіт у дятла», або про те, де і як народжується і добувається янтар), розкривають явища та взаємозв’язки різних істот навколишнього світу, описують слова-каламбури та гру слів, а деякі казки трохи сатиричні. Але не дивлячись на це, мені казки, на жаль, залишилися незрозумілими. Якісь вони недитячі і дещо важко читаються.

Думаю, книга буде цікава більше для поціновувачів філософської літератури.

 

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018,Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.