Як житиметься в цифровому світі?

Насправді ми уже живемо в цифровому світі. Моє покоління – унікальне, бо такі як я, ще пам’ятають, як то – жити без мобільного (а часто і взагалі без ніякого) телефону, і водночас не уявляють, що зараз можна провести хоча б день без смартфону чи іншого ґаджета.

Цифрова ера диктує свої закони і правила поведінки, і той, хто першим осягнув нові виклики, оцінив перспективу і швидко пристосувався, буде правити світом. А що ж це за виклики і як може розвиватися суспільство з новими можливостями в сфері комунікації – про це якраз і розповідає книга Еріка Шмідта і Джареда Коена “Новий цифровий світ”. Автори мають багатий досвід в аналізі політичної ситуації в світі, побували в багатьох гарячих точках і країнах, що знаходяться за межею бідності, і тому зосередили свою увагу на тому, як будуть впливати цифрові технології на безпеку громадян і держав у майбутньому, як відбуватимуться революції, які перспективи з’являться в терористичних рухів.
Дуже раджу цю книгу для прочитання, бо вона дає багато для розуміння глобальних процесів, що відбуваються в сучасному світі, і попереджає про можливі небезпеки в майбутньому. Скажімо, для мене було стало відкриттям те, що абсолютно вся інформація, яку ми продукуємо в інтернеті, дописи соціальних мережах, наші смс-ки, телефонні розмови, вподобання, пошуки і таке інше – все це зберігається на серверах навіть тоді, коли ми натискаємо кнопочку “видалити”. Зникають тільки рядки в каталогах, але інформація не видаляється. Питання приватності на теперішній час дуже сумнівна річ і полягає тільки в тому, наскільки ваша інформація потрібна комусь. Тому автори радять провести розмови з дітьми і пояснити їм, що все, що вони роблять у віртуальному світі, здатне зашкодити їм у реалі, бо можлливо в майбутньому при поступленні в ВУЗ чи на роботу будуть перевіряти їх досьє. І це ще далеко не найгірший варіант, коли віртуальне минуле може обернутися трагедіями в реальному житті.

п.35. Книга, написана співавторами.

 

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.