Всеволод Нестайко. Тореадори з Васюківки

Якось кілька років тому я була в гостях. На столі в доньки господарів будинку я побачила підручник з української літератури, і мені стало цікаво, що зараз читають учні. Я спитала дівчинку, і вона відповіла, що їм задали читати «Тореадори з Васюківки». У підручнику наводився уривок цього твору, я прочитала декілька сторінок, і мені дуже сподобався цей твір. Він фантастичний, дуже цікавий і кумедний. Згодом, бажаючи дочитати до кінця, я купила цю книгу, і виявилося, що це трилогія.

Книга складається з трьох частин: «Пригоди Робінзона Кукурузо» (ця частина виходила окремими книжками), «Незнайомець із тринадцятої квартири» і «Таємниця трьох невідомих».

Головними героями є два хлопчика – Павлуша і Ява. Вони не можуть сидіти без діла, через що постійно потрапляють у різні кумедні ситуації: то вони вирішують стати тореадорами і тренуються на сільських биках; то вирішують покинути село і оселитися на безлюдному острові; то грають у шпигунів; то риють метро в селі. Але у складних ситуаціях вони завжди приходять на допомогу, готові навіть пожертвувати своїм життям заради інших людей.

Перша частина трилогії «Пригоди Робінзона Кукурузо» описує пригоди й витівки хлопців у селі Васюківка. У другій частина «Незнайомець із тринадцятої квартири» хлопці їдуть до Києва і намагаються знайти господаря годинника, через що історія стає справжнім детективом. У третій частині «Таємниця трьох невідомих» хлопці сваряться, але спільні труднощі і допомога людям об’єднують їх.

Через увесь твір яскраво проходить тема дружби й унікальності дитинства: «Святе це діло – дружба. Найсвятіше і найчистіше почуття в світі. І найчистіше воно в дитинстві. Бережіть його і шануйте! Бо найвірніші, найбільші, найкращі друзі в світні – це друзі дитинства. І той, хто на все життя збереже друга дитинства, той щасливий! А хто не збереже, том гірко буде. Бо дитинство не повторюється…».

З цього твору почалося моє знайомство з творчістю Всеволода Нестайка, і зараз це мій улюблений український дитячий письменник, його твори неперевершені. Єдине, що засмучує, – це те, що все же написано ним, і продовження не буде. А так хочеться ще щось почитати з Нестайка.

22/50

#Трилогія

#ФабулаКнигоманія2017_50

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.