Валентина Вздульська. Вертихвіст

Ця повість розповідає про лиса-чарівника Вертихвоста, який міг одним махом хвоста творити дива. І він творив дива не лише в лісі, у якому жив, але й у найближчому містечку. Проте часто його дива межували з капостями: то він пробуджував ведмедя із зимової сплячки, то змушував танцювати зрублену ялинку, то лякав злочинців, то поїв багато смаколиків у крамниці, то зірвав заняття у школі, зробивши так, аби санчата самі каталися з гірки. У цьому була його лисяча хитра натура.

Однак лис був також дуже мудрим і добрим. Перетворившись на рудого стоматолога, Вертихвіст разом із друзями – лісовими тваринками допоміг хлопцю позбавитися страху перед лікарями. Організувавши веселе катання на санчатах, лис подарував дітям гарний настрій і сміх.

Усі свої капості й добрі справи лис робив, аби порятувати зрублену ялинку, для спасіння якої потрібні були: ведмежий зуб і свідчення хоробрості (хлопчик у стоматолога допоміг вирвати зуб і позбувся страху), повітря радості на березі річки (діти раділи під час катання на санчатах), куля злого чоловіка, який хотів убити, але змилосердився з любові до дітей (діти врятували лиса й умовили чоловіка не стріляти), часточка лисячого життя (бинт, закривавлений від рани лиса). Усе це дозволило ялинці знову ожити, і вона залишилася з Вертихвостом. Здається, що все це задля ялинки, але водночас лис зробив у містечку багато див – люди стали добрішими і веселішими, повірили у різдвяні дива.

Казка чудова, читається на одному диханні, і не хочеться, аби вона закінчувалася. Авторка показала, що межа між добром і злом, сміливістю й боягузництвом, радістю та сумом дуже тонка.

Окрім того, у книзі чарівні яскраві малюнки, інколи кумедні, які гармонійно доповнюють історію.

15/50

#Книга з назвою в одне слово

#ФабулаКнигоманія2017_23

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.