IMG_0540

Улюблений Бредбері

Колись, як я була маленькою, батьки щоліта відправляли нас з братом до бабусі в село. Бувало так, що з дітей там більше нікого не було, і поки я чекала, коли поз’їжджаються друзі, перечитувала всі книжки, що залишилися в бабусі після їі дітей. Так в одне літо я познайомилася з Реєм Бредбері і закохалася в його твори. Прочитала все, що могла на той час знайти.
Останнім часом дуже хотілося перечитати те, що колись так вразило, особливо “451 градус по Фарингейту”. І ось, знайшла в бібліотеці стару зачитану збірочку і забрала додому, щоб перевірити, чи я й зараз люблю Бредбері так само сильно, як і багато років назад.
Ну що ж… Люблю! Його не можливо не любити. Його оповідання – це не просто фантастика, це філософія. І ще це поезія в прозі, для мене це дійсно поезія, бо він так точно і вміло передає настрій героїв, як роблять це тільки поети.
Іноді описи технічних новинок майбутнього видаються наївними, адже вже зараз наука пішла досить далеко, і ми маємо навіть більші можливості, як гадав собі автор. Але в його творах головне не технічні досягнення людства в майбутньому, а моральний аспект буття, Бредбері хвилюють загальнолюдські проблеми.
Хочу виділити своє улюблене оповідання – “І грянув грім”. У ньому йдеться про те, як через агенство подорожей крізь час люди мають змогу потрапити в минуле і пополювати на динозаврів. Стріляти можна тільки в тих тварин, на яких вкаже провідник, адже агенство, щоб не втручатися в хід історії, вибирає динозаврів, які через хвилину-дві і так мають загинути. Головний герой ненароком роздушив метелика. Здавалося б: яка дрібниця, хіба метелик на щось впливає? Але у нашому світі все так пов’язано, що дрібниць не буває, і ніколи не знаєш, як відобразиться в майбутньому кожен твій вчинок.
Колись це оповідання так вразило мене, що я запам’ятала його на все життя. І дотепер, коли бачу, як ми вбиваємо своєю байдужістю і недалекоглядністю Землю, нищимо її, забруднюємо, щоразу згадую, що може грянути грім.

Як висновок: читайте й перечитуйте Бредбері, це прекрасна література, зрештою, це класика, перевірена на якість мільйонами читачів!

П. 38. Книга з мого дитинства

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.