Томас Венцлова, Леонідас Донскіс. Передчуття і пророцтва Східної Європи

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_25

34/50

Виходячи з назви книги, я очікувала якогось соціокультурного або економічного дослідження, де в на основі наявних тенденцій розвитку Східної Європи, робились би прогнози на майбутнє. Але у книзі виявився аналіз і розмірковування щодо політичної ситуації в сьогоднішній Європі та світі із невеличкими зверненнями до історії. Не можу сказати, що завдяки книзі дізналася щось нове, адже все те, про що йде мова у книзі, багаторазового висвітлювалося вітчизняними ЗМІ.

Отже, «передчуттів» у книзі – десь 95% і лише решта – «пророцтва». Але ті пророцтва, що висуваються авторами, цікаві. Наприклад, Томас Венцлова говорить про те, що світ майбутнього, описаний у творі Олдоса Хакслі «Прекрасний новий світ» є найімовірнішим варіантом найближчого розвитку: «Правим виявився Хакслі: майбутнє, як ми бачимо його сьогодні, – це не моторошна тоталітарна диктатура, а вульгаризація, гра споживацьких пристрастей, де натовпи керовані не насильством, а принадами блискучих автомобілів, електронних іграшок, популярної музики, наркотиків і сексу».

Розмірковування авторів подаються, як їхня переписка (один розкриває певні питання, інший – висловлює свої думки з цього приводу і підіймає інші проблеми). Це незвично, але хотілося б більше про перспективи подальшого розвитку Європи.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.