The Picture of Dorian Gray

“Портрет Доріана Грея” – це шедевр Оскара Уальда, що вражає своєю актуальністю ще до сьогодні. Написала  ще у 1890 році, книга ще раз переконує, що люди не міняються: вони такі, якими були їхні предки понад сто років тому.

Це історія про молодого чоловіка, чистого та невинного, неначе білий аркуш паперу, але розуміння своєї краси, відчуття сили грошей та влади, спокуси тогочасного життя зруюнували його душу, перетворивши ангела на демона.

На початку книги Доріан продає свою душу за можливість завжди залишатись молодим та привабливим. Це вийшло випадково, але палкі слова, сказані навпроти власного портрету, змінили його життя назавжди. Під час читання книги можна спостерігати як головний герой перетворюється на монстра: закоханий юнак став самозакоханим циніком. Лише портрет, його угода про вічну красу, показує всю деградацію Доріана Грея, відображаючи кожен гріх, кожен щабель його морального занепаду, відображаючи його дорогу у пекло.

За допомогою лише одного містичного елементу, портрету, Оскар Уальд показав душу людини без прекас та перебільшень. Всі ми народжуємось прекрасими всередині, добрими, щирими, люблячими, але щоденні спокуси та випробування можуть як і загартувати, так і знищити її. Ми часто думаємо про своє тіло: як воно виглядає, що потрібно зробити для його удосконалення, але забуваємо про душу, ту частину нас, яка дійсно потребує уваги. Тіло псують роки, випадки, які не завжди залежні від нас, ми можемо робити все можливе, але все ж не зберегти його, а душу, стан якої повністю залежить від нас та наших вчинків, слів, думок, ми не цінуємо і згадуємо про неї рідко і буває, що надто пізно.

Доріан Грей мав можливість бачити свою душу на полотні, але це не допомогло йому зрозуміти її тендітність, а підштовхнула до нових екперементів: які гріхи його душа ще зможе витримати, де межа її можливостей.

Розуміння помилок прийшло надто пізно до головного героя, коли вже нічого неможливо було вдіяти, але у читача є така можливість. Він не може глянути на свою душу, але може оцінити себе, свої дії та зрозуміти який саме вплив вони мають: позитивний чи негативний, та змінити себе в кращу сторону.

 

9. Книга, якій понад сто років – #ФабулаКнигоманія2017_9

 

#ФабулаКнигоманія2017
#ФабулаКнигоманія2017_9

IMG_1552 (1)

Posted in Блоги, Книгоманія2017 and tagged , .