Стіг Ларссон. Дівчина, що гралася вогнем

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_44

20/50

Це друга книга із серії творів про пригоди журналіста Мікаеля Блумквіста і дівчини-хакера Лісбет Саландер.

Лісбет Саландер – дуже незвичайна дівчина. З одного боку, вона в дитинстві і юнацькі роки пережила багато психічних потрясінь, що значно вплинули на стан її психіки, тому Лісбет швидко запалюється, важко контролює свої емоції і з опаскою ставиться до чоловіків. Її навіть признали недієздатною. З іншого боку, Лісбет має унікальні інтелектуальні здібності, швидку реакцію і стійкі власні моральні принципи. Однак життя складається таким чином, що вона опиняється підозрюваною у вбивстві її опікуна та двох журналістів, які розслідували секс-трафік у Швеції і викрили багато посадовців, котрі були причетні до цього. І тепер на Лісбет відкрито полювання поліції, журналістів, лікарів, її колишніх колег. Але є люди, впевнені, що Лісбет невинна, і вони намагаються допомогти їй і вийти на зв’язок із нею, адже Лісбет вдало переховується, не вірячи в правосуддя.

У творі багато деталей, подій і персонажів, кожен з яких певним чином відіграє роль у розв’язанні таємниці Лісбет Саландер. Усі події викладено послідовно і логічно, що допомагає при читанні робити власні висновки і припущення. Також у цій книзі викриваються гострі проблеми соціуму: насилля і його приховування поліцією, посадовцями; сексуальні збочення і їх наслідки для жертв і збоченців; трафік наркотиків і дівчат; корупція і неможливість доведення правоти тощо.

Книга цікава, але мені вона здалася не настільки захопливою, як перша книга циклу («Чоловіки, що ненавидять жінок»). У романі «Дівчина, що гралася вогнем» менше прихованих загадок і приголомшливих відкриттів, більше з’ясування стосунків і міркувань. Але все одно книга сподобалася.

P.S. Минулого року я вперше познайомилася з творчістю Стіга Ларссона, і для мене його книга «Чоловіки, що ненавидять жінок» стала своєрідними ліками (я видужала за два дні читання, для мене це рекорд). І з тих пір, коли хворію, завжди «лікуюся» книгами письменників, які подобаються.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.