Стіг Ларссон. Чоловіки, що ненавидять жінок

Ця книга «зробила» мої вихідні. Надзвичайно цікава історія, де переплітаються таємниці минулого і сучасного невеликого шведського містечка, особисте життя героїв і постійна жага справедливості.

Головний герой – журналіст Мікаель Блумквіст – через програш у суді впливовому бізнесмену Веннерстрьому і пов’язані з цим труднощі погоджується на проведення приватного розслідування, ініційованого колись могутнім дільцем Хінкером Вангером. Більше 30 років Хінкеру не дає спокою зникнення його племінниці Харієт Вангер, тому він наймає опального журналіста, аби той дізнався правду про її зникнення. У ході розслідування до Мікаель приєднується молода і талановита, але асоціальна хакерша Лісбет Саландер. У роботі вони стикаються з убивствами молодих жінок, скоєних, на перший погляд, на релігійному ґрунті (кожне вбивство супроводжується цитатою з Біблії, яка викриває певний гріх). Унаслідок цього, Мікаелю і Лісбет вдається розгадати багато сімейних таємниць. Окрім того, Мікаелю, нарешті, вдається поквитатися зі своїм ворогом –  бізнесменом Веннерстрьомом.

У книзі порушується багато проблем релігійного характеру: вбивства, ненависть, заздрість, подружні зради, інцест, насильство тощо. Більшість з них розв’язуються тим чином, що зрозумілий будь-якій людині, – за ці гріхи наступає справедливе покарання. Водночас автором підіймається моральна сторона і наслідки гріхів і покарань. Наприклад, як правильно вчинити, коли людина стикається з жорстокістю і вбивствами – покинути місто і позбавити себе зустрічей і стосунків з катом-убивцею, побоюючись за своє життя (і тим самим не викрити вбивцю і приректи на смерть майбутніх жертв) або викрити вбивцю, зазнавши людський осуд, прирікши себе на страждання (і, можливо, чекати на помсту вбивці)? Також мені здалося, що сам головний герой – такий позитивний і чесний – занадто захоплений помстою Веннерстрьому, що призводить до краху бізнесмена (чи помста не є гріхом?), а Лісбет безпосередньо наводить убивць на нього (таке собі непряме вбивство). Тому у книзі багато суперечливих моментів, і мені здається, що самі герої – не білі й пухнасті, водночас вони не несуть покарання, і їхні дії подані як результат їх боротьби за справедливість (чи кінець стосунків – це кара?).

35/50

#Книга, у якій порушено майже всі 10 заповідей

#ФабулаКнигоманія2017_29

 

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.