img530_1_20

Сповідь англійського пожирача опіуму

“Сповідь англійського пожирача опіуму” – це автобіографічна розповідь Томаса де Квінсі, про період  наркотичної залежності у житті письменника. Автор розповідає про своє життя (починаючи від шкільних років та закінчуючи часом, коли йому було за сорок), що спонукнуло спобувати та вживати наркотики та як він боровся зі своєю залежністю.

Через напівголодну юність, коли письменник не мав змоги нормально та збалансовано харчуватись, у нього почались проблеми зі шлунком.  Саме це стало однією з головних причин, яка змусила Томаса де Квінсі спробувати наркотики. Письменник терпів нестерпний біль, який заважав йому жити повноцінним життям.

Томас де Квінсі чесно та без прикрас розповідає про всі деталі та нюанси, які зауважив вживаючи опіум: яскраві видіння, ейфорію, усвідомлення пагубності цієї звички та те наскільки важко позбутись її. Він розповідає про свої зриви, бажання позбутись необхідності наркотиків у своєму житті та перемогу над опіумом.

Хоча книжка є досить складною для читання, неймовірна поетичність та багатство образів робить її одним з  шедеврів англійської літератури дев’ятнадцятого століття, а примірки з поясненнями самого автора та перекладачів робить книгу доступною та зрозумілою для будь-якого читача.

#ФабулаКнигоманія2017
#ФабулаКнигоманія2017_10

10. Біографія або мемуари – #ФабулаКнигоманія2017_10

img530_1_20

Posted in Блоги, Книгоманія2017 and tagged , .