Сказки для умных

Книга “Сказки для умных” В.Шефнера потрапила мені до рук випадково. Уявлення не мала, чого чекати від цього чтива, адже нічого написаного автором не читала.
В книзі зібрані гумористичні оповідання, написані у 70-80-х роках, але, читаючи їх, уявляла собі, що це десь п’ятдесяті, або навіть тридцяті роки. Оповідання досить незвичні – написані у стилі “ненаукової фантастики”, як казав сам автор, але дуже міцно прив’язані до побутових обставин того часу. Власне, у цьому і є сатиричність розповіді – показати розвиток екстраординарної події на тлі звичайного щоденного життя.
Сказати, що мені дуже сподобалось… ні, не скажу. Занадто вже відвикла від подібного стилю письма. Такий гумор зараз не популярний. Але було цікаво уявити, в яких умовах жило попереднє покоління, над чим сміялось, про що мріяло, на які деталі звертало увагу, а що здавалось тоді другорядним.
Окремо скажу про мову – мова шикарна. Але знову ж таки, ця мова – однозначно довоєнна, у сімдесяті роки вже так не говорили.
Оскільки, як я вже казала, я не мала особливих сподівань на книжку, тому й не шкодую про потрачений час. Але і рекомендувати до прочитання не стала б, тому більше нічого писати про збірку не буду))).

п.45. Іронічна або гумористична книга

Опубліковано у Блоги,Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.