Селесте Інг “Несказане”

Пропала дівчинка Лідія. Через кілька днів її знаходять втопленою в озері неподалік. Для того, щоб зрозуміти, що трапилось, не досить проаналізувати останні дні життя підлітка. Насправді, причина криється набагато глибше: в тому, що батько (китаєць, народжений в Америці) завжди намагався не виділятися з натовпу, але так і не зумів стати своїм; мати найбільше боялася перетворитися на домогосподарку, але найбільшій мрії – стати лікарем – не судилося збутися; діти все життя намагалися догодити батькам, не підвести їхні сподівання. В результаті кожен в зовні благополучній сім’ї глибоко нещасливий.
На мою думку, усі нещастя родини в тому, що вони не обговорювали своїх проблем (звідси і назва – “Несказане”). Після кожного прикрого випадку намагалися нічого не згадувати, швидше забути, зробити вигляд, що всіх все влаштовує. Як наслідок, кожен все розуміє по своєму, діти не можуть чесно признатися, про що мріють, а батьки у своєму прагненні зробити дітей щасливими завдають їм моральних страждань.
Книга цікава, рекомендую прочитати, особливо тим, хто має дітей. Особисто я після прочитання вчергове утвердилася в думці, що дитина не мусить бути ідеальною, не повинна втілювати батьківські мрії і уявлення про те, як “має бути”. Набагато важливіше, якщо вона може просто з вами поговорити і відверто поділитися своїми мріями чи розповісти про свої проблеми.
Мушу зазначити, що в романі порушено ще кілька важливих тем – расизм, роль жінки в суспільстві, одностатева любов. Дія роману відбувається в 70-ті роки, ці проблеми тоді стояли гостро. Втім, вони й зараз хвилюють людей.

Книгу купила випадково, тому
п.44. Випадкова книга

Опубліковано у Блоги,Книгоманія2017.