kramnychka_malvy

Сашко Дерманський. Крамничка тітоньки Мальви

Різдвяна історія для всієї родини
У переддень Святого Миколая, коли передчуття свята було настільки сильним, що мимоволі починаєш вірити в дива (або вірити в них набагато більше, ніж раніше), в мене з’явилася «Крамничка тітоньки Мальви» Сашка Дерманського. По-моєму, дорослим корисно хоч іноді читати дитячі казки, читати разом із дітьми. І хоч мій слухач казок ще надто юний для такого твору, книгу все-таки придбала через гарну обкладинку та яскраві ілюстрації.
Щоправда, з перших сторінок читача огортає сум. Бо семирічний Тишко живе з самим лише дідусем, а його батьки «на небі янголами працюють». І про таке велике горе сказано дуже делікатно. Звісно, хлопчик мріє про зустріч з мамою й татом. Хоча сумувати йому ніколи: Тишків дідусь має хворе серце, тому онук порається по господарству, знаходить підробіток, а згодом рятує ціле місто! Сюжет казки захоплюючий, динамічний. Тут і добрий гумор, і майже детективні переслідування, і справжня велика битва, і зворушливий хеппі-енд. Усе це – в легкій, доступній для дитини (шкільного віку) формі. Варто звернути увагу й на промовисті імена персонажів: ліхтарник Сяйван, директор парку розваг Карус, майстер з виготовлення іграшок Карус, власниця фургончика зі смаколиками Мальва та її помічник Круассано. Навіть песик не просто так названий Кучугуркою, а скарбничка – Свинтусом Ненажерою. Імена лиходіїв також говорять за себе: таємничий власник ломбарду «Закладушки» пан Крук та його володарка пані Мряка хочуть запанувати у світі: «…мені треба, щоб радості не було, зрозуміло? Якщо людину позбавити радості, їй нічого робити на цьому світі. Тоді вона сама йде до моїх рук.» Мені здався символічним образ пана Крука (його художник зобразив схожим на М. Гоголя; інші персонажі також зображені в образах відомих письменників), який збирає душі. Тільки не мертві, а живі-живісінькі, здатні запалити життєдайні вогники радості для всіх мешканців казкового міста. Та, на щастя, Тишко рятує місто, завдяки дитині всі радо святкують Різдво.Як на мене, це не менш символічно.
Не буду вдаватись до глибокого аналізу твору, просто скажу, що книга мені сподобалась. Єдине, що спантеличило, це фраза «аромат щойно випеченого зефіру». Бо перед тим, як книга потрапила мені до рук, якраз вчилася готувати зефір. Попри наявність термічних процесів, його не випікають, а навпаки – дають застигнути при кімнатній температурі або в прохолодному місці. Але… Хіба дитину цікавить процес приготування зефіру? Аж ніяк! Лише його смак ?
Мені здалося, що «Крамничка тітоньки Мальви» (присвячена «пресвітлому образу мами») – книга про найцінніше, що є в людини. Це твір про родину. Тож бережімо наші сім’ї. Поважаймо батьків. І хай наші діти будуть щасливими ?
#ФабулаКнигоманія2017_30 #Книга_в_красивій_обкладинці

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.