Моем

Розмальована вуаль. Сомерсет Моем

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_2

З першого твору Моема, прочитаного мною, я продовжую захоплюватись неймовірною живістю, інколи навіть жорсткістю, властивою його творам.
Майстерність, з якою він відкладає буденні і марнотні речі на другий план переконує, що життя дещо більше правди і неправди, справедливості і несправедливості, ворога чи друга.
«Розмальована вуаль» – блискучий роман британського письменника Сомерсета Моема.
Трагічна історія повна нещадного реалізму та відвертої сліпості, ненависті та омани, кохання та запізнілого прозріння.
Книга відверто приголомшуюча, і з ходом оповіді вириває читача з реальності, нагадуючи про недовершеність буття, про даремність очікувань, і потребу духовного.
Чудова робота з персонажами. Сомерсет Моем презентує читачу пусту і дурненьку Кітті, яка відвідує вечори, розважається і чекає особливого шастя по праву краси. Згодом вона виходить заміж за бактеріолога Волтера, тільки для того, щоб побратися швидше своєї молодшої сестрички Доріс.
Ці моменти не злять, а скоріше розважають читача, але Кітті закручує роман із помічником губернатора, і в якісь моменти навіть пишається цим, вважаючи ці стосунки найвищою формою почуттів. Чого не скажеш про її партнера.
Наступний сюжетний хід, це вчинок її чоловіка, який погоджується поїхати до Мей-тан-фу, туди де вирує холера.
Перед цим Волтер Фейн висуває вимогу, або лист від Чарлі, що після розводу він одружується на Кітті, або Кітті їде з ним в епіцентр моровиці. В іншому випадку – скандальний розвод.
Чарлі з чудового і благородного принца повного намірів та обіцянок перетворюється на жалюгідного боягуза, та й взагалі питає Кітті а для чого розводитись? Вони ж і так щасливі. Поруч зі словами турботи про його дружину Дороті цей діалог Кітті сприймає як ляпас. І почуває себе зрадженою.
Їй здається, що вона втратила все: кохання, прихильність та послужливість чоловіка, та й навіть повагу.
Та це б не був Сомерсет Моем, якщо б центральний персонаж залишився таким же.
На цей час основні потрясіння у Кітті в уяві, справжні випробовування її чекають попереду.
Ідея твору характерна Моему – створювати прекрасне серед того, що не може не викликати огиду. Створювати характери, які будуть викликати повагу і прив’язаність у читача через становлення, вчинки та подолання слабкостей.
Власне, основна історія почнеться із від’їзду з Гонконгу.

Переклад бажає кращого. Чого тільки варте слово «безкраїй» =)

Книголюб-оглядач Олеся Венгринович
Видавництво КСД

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.