Раймон Кено. Упражнения в стиле

#ФабулаКнигоманія2018   #FabulaBookMap_40

4/50

У цій книзі представлені цікаві й дуже незвичні за стилем твори: «Упражнения в стиле», «Зази в метро», «Голубые цветочки», а також невеликі оповідання, казки (яку кожен може створити і закінчити за власними уподобаннями) і п’єса.

«Упражнения в стиле» – це невеличка історія про зустріч автора із незвичайним чоловіком два рази на день, викладена різноманітними стилями: як анотація, як оповідання, як метафора, як опис, навіть Dlya Anglichian тощо (сюжет у кожної історії той самий, але викладений він по-різному). У романі «Зази в метро» описується нетривале перебування дівчинки-підлітка в гостях у свого дядечки і різні абсурдні пригоди Зазі та її нових знайомих. У романі «Голубые цветочки» оповідь ведеться від двох головних героїв – герцога д’Ожа та Сідролена, кожен з яких жив і мав різні пригоди в різні епохи, але діяв, коли засинав інший.

Усі твори дуже незвичні, ситуації доведені до абсурду, використовується гра слів, але це і приваблює, і розважає. Хочеться відмітити живу і багату мову автора та неперевершену роботу перекладача – він не лише доносить загальний смисл фраз і виражає їх іншою мовою, але й надзвичайно вдало передає задум автора, атмосферу твору, ретельно і влучно підбираючи необхідні слова (особливо це дивує у грі слів, жаргонних виразах). Мені важко порівняти цю книгу з якоюсь іншою, подібного я не читала. Думаю, вона сподобається шанувальникам мовних тонкощів і абсурдного гумору.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018,Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.