Перлина на кресах

10/52 Книга написана співавторами – #ФабулаКнигоманія2017_35

Володимир Єшкілєв (упорядник) «Літературний StanislawІФ»

Ця літературна антологія вийшла кілька років назад, до 350-річчя Івано-Франківська, він же Станиславів, він же Станіслав у різні епохи свого існування. Упорядник – представник славнозвісного «Станіславського феномена» Володимир Єшкілєв – вмістив у цій книжці твори, написані впродовж трьох з половиною століть багатьма відомими мешканцями Івано-Франківська. Вийшло дуже атмосферно, дуже по-франківськи. Напевно тому, що про кожну епоху написано від імені не стороннього спостерігача, а безпосереднього учасника життя міста, людини, яка вважала/вважає себе частиною міста, жила/живе за його внутрішніми законами, поділяючи його самобутність. Хоч воно мені і не рідне, але його я дуже люблю, бо воно якесь особливо душевне, компактне і затишне.

У збірці є і вірші, і прозові твори (оповідання, уривки романів) різними мовами: українською, польською, російською. Це є відображенням того, наскільки багатонаціональним було місто за свою більш ніж 350-річну історію. Окрім того, в багатьох творах висвітлені не просто місцеві традиції, історичні факти, важливі для міста події, а й містифікації, пов’язані з Франківськом, легенди, перекази і таке інше. А зважаючи на те, скільки видатних літературних діячів подарувало нам це місто, важко переоцінити його роль в українському літпроцесі, особливо сучасному.

Книжка може бути цікавою для широкого кола читачів, особливо для тих, хто або дуже любить Івано-Франківськ, або ще не встиг чи не знає, за що його можна полюбити.

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_35 #іринастахурська

 

Дякую.

З повагою,

Ірина Стахурська

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.