Перемогти тінь, холод і мовчання

22/52 Книга, написана у рік твого народження – #ФабулаКнигоманія2017_11

Салман Рушді «Гарун і море оповідок»

Зізнаюсь, я очікувала від книжки, в першу чергу, посмакувти фірмовим індійським колоритом від Рушді. Отримала ж, натомість, універсальну для будь-якої культури повчальну розповідь, в якій абсолютно нічого немає банального. Навіть принцеса доброго міста, і та – страшненька й має відразливий голос, а її принц – смішний, недолугий і навіть трохи дурнуватий.

Це фантастична батьківсько-синівська пригода, що починається із подорожі доволі скептичного хлопчика Гаруна на невидимий супутник Землі з метою повернути татові-казкарю його талант до розповідання оповідок. Ця мандрівка перетворюється на епопею зі спасіння холодного, темного і мовчазного міста від володаря-тирана. Він позбавив своїх людей не тільки радості, але і свободи слова, сонячного світла і навіть власних тіней, які почали жити власним життям. А коли з магічними істотами справи вирішено, то і в реальному світі знаходиться місце для чуда – мешканці сумного-пресумного міста нарешті згадують його назву, від чого стають щасливими й веселими.

Історія ця порушує дуже серйозні теми, і хоч читається доволі важко (думаю, через переклад), та має багато цікавих і неординарних персонажів, схожих на яких я ще не зустрічала в книжках. Ці герої не є до кінця «правильними», «причесаними», шаблонними, і в цьому їхня справжність. Тут є місце коханню та зраді, дружбі і ворожнечі, смутку і пригодам, відвазі і страхові, справедливості та гнобленню, але перемагає таки світло, добро і радість, яку людям приносять казки.

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_11 #іринастахурська

 

Дякую.

З повагою,

Ірина Стахурська

Опубліковано у Блоги,Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.