Оксана Мандрус. Ключ до книги скрижалей

Ця невеличка повість – історично-пригодницький детектив, головним героєм якого є підліток на ім’я Сергій. Він прагне знайти хоча б якусь інформацію про свого давнього земляка Якима Погребняка, відомого зодчого, який ще в XVIII ст. побудував дерев’яну церкву без жодного цвяха.

У повісті декілька сюжетних ліній, тісно переплетених між собою. Перша лінія – життя Якима Погребняка, чий рід був пов’язаний родинними зв’язками з родом графа Миколи Сівурса. Друга лінія – сьогодення, у якому Сергій шукає відповіді на запитання, що його цікавить, проте стикається з привидом, який згодом навіть встановлює контакт із Сергієм.

Загалом повість гарна, проте мені здається, що вона орієнтована на підлітків (переважно молодших підлітків), і не зовсім здатна зацікавити більш дорослу аудиторію, адже в літературі є більш сильні твори, у яких переплітаються історія і сьогодення, зокрема «Загадка старого клоуна» В. Нестайка (теж для підлітків) або історично-пригодницькі детективи Б. Акуніна. Мені в цій книзі не вистачило деталей, якихось більш загадкових, містичних таємниць, які можна розгадувати за сюжетом, будувати власні здогадки. Якось усе просто і поверхнево. Хоча книга непогана. Я думаю, що вона може стати першою для ознайомлення дитини з жанром історично-пригодницький детектив, а потім уже можна читати В. Нестайка, а згодом – Б. Акуніна. Ця історія дійсно може пробудити інтерес дитини до вивчення історії, здійснення науково-пошукової діяльності.

26/50

#Книга, яку можна прочитати за один день

#ФабулаКнигоманія2017_21

 

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.