Ода нонконформізму

44/52 Книга, яку читав головний герой іншої книги – #ФабулаКнигоманія2017_43

Джером Девід Селінджер «Ловець у житі»

Усі ми, мабуть, трохи хотіли би бути Голденом Колфілдом. Бо усім подобається інакшість, та не всі на неї відважуються. Голден безпосередній, нефальшивий, іноді грубий, та разом з тим дуже людяний молодий хлопець з правильними цінностями. Він, що називається, «справжній». І за це його полюбили підлітки всього світу.

Голден зневажає все, що у суспільстві, яке його оточує, вважається елітарним та привілейованим. Він навіть з престижної школи Пенсі залюбки «вилітає» (як і з двох попередніх), бо його верне від тамтешніх порядків, лицемірних директорів і того, що ми сьогодні б назвали «дешевими понтами».

Сам автор – Джером Девід Селінджер – заборонив екранізовувати свою найпопулярнішу книгу. І як на мене, правильно зробив. Будь-яка екранізація «спопсила» би «Ловця у житі» до неможливого. А так він залишається культовим вже протягом кількох поколінь і «тримається на вигорілих полях» як взірець нонконформізму в нашому суспільстві (hold on a coal field – «триматися на вигорілих полях» – цю фразу вважають прототипом імені головного героя Голдена Колфілда).

Цю книжку читав головний герой «Життя та інша хімія» Марка Лівіна.

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_43 #іринастахурська

 

Дякую.

З повагою,

Ірина Стахурська

Опубліковано у Блоги,Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.