Книгарня

Ніна Джордж. Маленька паризька книгарня

Це філософсько-лірична книга про пошук уже дорослою людиною життя після любові.

Месьє Одинак жив у Парижі і заробляв на життя продажею книг. У нього була баржа, на якій він улаштував книгарню. Але це була не зовсім звичайна книгарня. Месьє Одинак підбирав книги для кожного читача окремо, розпитуючи його про настрій, бажання, інтереси, прагнення, роботу і навіть сни. Месьє Одинак намагався зрозуміти внутрішній стан особистості і підібрати таку книгу, яка змогла б вилікувати людину. Месьє Одинак вважав, що книги – це ліки, і необхідно лише правильно підібрати ці ліки і їх дозування (зазвичай від 5 до 50 сторінок на день, але за певний обставин можна збільшити дозування). Месьє Одинак був читачем людських душ і прагнув допомогти кожному за допомогою правильно підібраних книг, але ніхто не міг допомогти йому. Більше 20 років тому він був шалено закоханий у молоду жінку Манон, але та зникла, і з тих самих пір месьє Одинак усе не міг знайти собі спокою. Проте одного дня він несподівано на своїй баржі вирушив у подорож річками Франції, аби знайти відповіді на всі питання, які його бентежили, допомогти його випадковим супутникам віднайти гармонію в душі, знайти себе.

У романі багато розмірковувань на тему любові, самовираження, гармонії особистості із собою. Любов, аби вона сприяла розвитку людини, не повинна призводити до психічної залежності, а формуватися на прийнятті людини і будь-якої ситуації, що викликає ця любов.

Мені сподобалося, що у книзі наводяться твори, які месьє Одинак радив почитати при певних душевних станах людини (ностальгія, порушення почуття гумору, надмірна любовна туга, песимізм, відчуття страху, залежність від інтернет-простору тощо). Я собі навіть зробила копію цього списку. Цікаво буде почитати та поміркувати.

43/50

#Книга з переліку бестселерів The New York Times

#ФабулаКнигоманія2017_22

 

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.