Наталка Бабіна. Рибгород

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_6

16/50

Ця книжка стала для мене суцільним розчаруванням. По-перше, авторка зробила спроби поєднати в одному творі і пригодницький детектив, і містику, і історію про кохання всього життя, і історію про політичний супротив діючій владі. Але вийшло, що жоден із цих напрямів не був розкрито повноцінно, усе поверхнево. Спочатку я навіть поверталася і перечитувала сторінки, аби зрозуміти, чому головні герої вчинили саме так, але я зовсім не простежувала логіки дій. Й оскільки такі моменти були у книзі неодноразово, уже потім я навіть не прагнула зрозуміти мотиви вчинків (чому скарби шукали саме там, а потім в іншому місці – це залишилося відомим лише героям роману).

По-друге, трохи дивує, що головна героїня Алла Бобильова, жінка 50 років, поводиться, як неврівноважений підліток. Алла, яка пережила смерть доньки, алкогольну і наркотичну залежність, тюремне ув’язнення та розлучення із чоловіком, бігає по кладовищам, слідкує за сусідами, багато пиячить, влаштовує бійки, лається, вештається лісом у пошуках скарбів, незаконно перетинає кордон, ховаючись у цистерні з водою, тощо. Особливо мене вразила ситуація, коли Алла б’є по обличчю свого головного ворога Куколя гігієнічними засобами, використаними нею під час критичних днів.

По-третє, те, що мене остаточно «добило» – це зумисне вбивство головною героїнею місцевого авторитета Куколя, який намагався чесними і нечесними шляхами викупити хату Алли. Читаючи якісну літературу, завжди цікаво побачити шлях героя, його зміни і те, чому вчить життя (хоча і не завжди герой це розуміє). У цій книзі головна героїня – агресивна, мстива бабище, і її вбивство згодом покривають усі (отже, те, що міліція покривала авторитета Куколя, – це погано, а те, що місцевий дільничний покриває Аллу, – це добре). Який там шлях головної героїні! Єдине, що потішило, – це фінал, коли Алла все-таки вимушена покинути своє село (через повінь). І виходить, що в скоєному нею вбивстві не було потреби (я вже не кажу про моральний бік справи), вона все одно покинула село, і це мало б її чомусь навчити, але, думаю, що це залишилося для неї неосяжним.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018,Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.