Милан Кундера. Смешные любови

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_42

36/50

Смішна, легка, іронічна книга, до змісту якої увійшло сім оповідань про любов – нестримну, поглинаючу, кумедну. Ця любов робить людину одержимою, нелогічною, навіть інколи брехливою, хтивою та готовою на будь-які вчинки, й інколи здається, що це не людина керує своїм життям, а нестримна сила любові спрямовує її життя.

У кожному оповіданні головні герої потрапляють у незвичні для них обставини: викладач університету повинен зробити рецензію на бездарну статтю, але не може сказати автору «Ні» і тому організовує масштабне переховування і конспірацію; два друга, намагаючись упевнитися у власній чоловічій силі, відправляються на пошук любовних пригод, але все складається не так, як було заплановано; двоє закоханих вирішили пограти в рольову гру, але занадто захопилися нею; четверо лікарів зібралися на симпозіум, який насправді виявився сабантуєм, під час якого з’ясовуються їхні любовні стосунки; двоє колишніх закоханих зустрічаються багато років потому, але в кожного є щось у колишньому житті, що їх зупиняє на шляху до кохання; колишній лікар, у минулому великий шанувальник жінок, намагається справити враження справжнього Дон Жуана; молодий шкільний учитель прагне будь-якими засобами добитися близькості із дівчиною.

Усі герої оповідань не надто турбуються моральною стороною їхніх вчинків і долею тих людей, з якими вони  мали кохання; вони легко сходяться і розходяться, брешуть, багато обіцяють коханим і майстерно викручуються із неловких ситуацій. Їхня любов – це любов на межі. Й інколи вони більше намагаються справити враження на оточуючих, упевнитися у власних силах і чоловічій звабливості, аніж знайти справжнє кохання, побудувати щирі стосунки.

Також автор цікаво і тонко розкриває різні людські недоліки: нестримне прагнення сусідів підглядати один за одним, надмірна залежність від думки (навіть хибної, абсурдної) інших людей, намагання втручатися в особисте життя людей і керувати ним, надмірна самовпевненість і небажання визнавати свої помилки, байдужість до оточуючих тощо.

Захоплива і легка книжка; ситуації, описані в ній, достатньо поширені, і думаю, що багато хто зможе співставити їх із ситуаціями з власного життя й оцінити вигадливість героїв.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.