Ми були брехунами. Емілі Локгарт

#ФабулаКнигоманія2017 #ФабулаКнигоманія2017_22

Цей потужний твір, цей блискучий роман, унікальна і за викладом, і за сюжетом книжка стала бестселером за версією The New York Times, а також отримала премію як краща молодіжна книга за версією читачів.
Прочитавши перших кілька сторінок я не змогла переключити увагу на будь-яку іншу книжку, подію, події, переживання аж поки не перегорнула останньої сторінки.
…Це розповідь про сім’ю Синклерів, яка подана як довірлива розповідь молодої дівчини. Щира розповідь, повна метафор та перебільшень. Подекуди таких закручених, що важливо слідкувати за контекстом. Розповідь повна чуттєвого жалю та переживань.
Книжка про багатих людей, які пишаються своїми генами і широкими посмішками, оточують себе гарними речами і не цікавляться іменами працівників сфери обслуговування.
Головним місцем подій є сімейний острів.
Ця книжка така проста і така водночас багатозначна, що хочеться говорити про все відразу:
По-перше, ця книжка буде актуальною для читання батькам, і можливо батьки переглянуть свої вимоги до дітей, не зважаючи на рівень добробуту сім’ї. Адже проблема батьківських очікувань актуальна вічно.
По-друге, ця книжка про любов. Дитячу і разом з тим справжнішу-справжньої, яка не містить даних, а містить чуттєвість, переживання, ніжність.
По-третє, ця книжка про канікули і основні події в ній відбуваютться літом. Тож особливо актуальною вона буде для читання у відпустці.
По-четверте, книжка про брехунів повна життєвої правди. У цій книжці гарячковість, бажання помсти і невисказана образа наносять безповоротньої шкоди.
По-п’яте, авторка просить не розповідати кінцівку, а кульмінація і кінцівка неймовірні.

Не знаю чи можна вмістити у слова всю гаму переживань та висновків, яку підіймає ця книжка.
Отже, жила собі красива і багата сім’я. Гарно відпочивала літом і мала красиві, достойні себе плани на майбутнє. Сім’я вміла наполягати на своєму та справлятись з емоціями на людях.
Але одного разу померла бабуся.
І все змінилось.

Книголюб-оглядач Олеся Венгринович

Опубліковано у Блоги, Книгоманія2017.