Мо Янь

Мо Янь. Червоний гаолян: історія одного роду

#ФабулаКнигоманія2018 #FabulaBookMap_21

35/50

У цьому романі висвітлено історію чотирьох поколінь китайської родини, які закохувалися, працювали, воювали, захищаючи рідні землі від японських воїнів. Оповідь ведеться від молодшого покоління – онука, який переповідає історію свого роду (як кровних родичів, так звідних і названих) так, як йому про це розповідало старше покоління.

Усі представники родини були сміливими, кмітливими і відчайдушними. Найяскравішими особистостями були бабуся і дідусь – командувач великого загону опору Юй Чжаньао і його дружина Феньлянь, право бути з якою він тяжко виборов.

У книзі є певні моменти, які вражали. По-перше, це надзвичайна складність взаємин між батьками і дітьми (з одного боку, батьки піклувалися про дітей, а з іншого – нещадно били їх, кидали напризволяще, заради матеріальних благ скаржилися на своїх дітей до голови місцевості і навіть бажали смерті), а також труднощі стосунків між чоловіком і жінкою (і шалене кохання межувало зі зрадою). По-друге, імпульсивність, недалекоглядність і надмірна жорстокість більшості героїв. У їхній боротьбі проти ворога було все (хоробрість, відчайдушність тощо), окрім стратегії, і під час бою вони неодноразово змінювали свою думку про те, що треба робити, і здавалося, що брали як рішення перше, що прийде в голову. І в повсякденному житті також мали місце непослідовність і необдуманість рішень, жорстокість. Це було важко зрозуміти.

Але, незважаючи на неоднозначність багатьох вчинків представників роду, онук пишався своїми предками, адже вони захищали себе і свій край.

Не можу сказати, що роман дуже сподобався, радше було цікаво дізнатися про певні історичні події та знову дивуватися такому незрозумілому для мене східному менталітету.

Опубліковано у #ФабулаКнигоманія2018, Блоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.