Много шума из ничего, або Читацький НеФелікс

Свого часу навколо цієї книги було чимало галасу. І я, нарешті, вирішила скласти свою думку щодо Книги року ВВС Україна 2014 року.
5 з 52: Книга з любовним трикутником у сюжеті — Софія Андрухович «Фелікс Австрія» #ФабулаКнигоманія2017_28

Оцінивши розмір книги, вирішила, що це буде книга, яку прочитаю за день. І виділила під це цілий вихідний. Та де там! Читала десять днів:).
Історія складних відношень двох чи то подруг, чи то сестер, чи то хазяйки та служниці перенесена у Станіслав початку 20 століття. Авторка так захопилася бажанням якомога реалістичніше змалювати місто тих часів, що геть забула про сюжет. Двісті сторінок я продиралася крізь чисельні назви вулиць, якими пересувається головна героїня, безліч діалектичних слів, назв страв та ремесел. Склалося враження, що письменниця, зробивши колосальну роботу по пошуку цих самих слів, дописувала безглузді куски тексту тільки заради того, щоб ці слова втулити у розповідь. Тільки на десятий день почався розвиток сюжету, і я за годину дочитала останні сімдесят сторінок. Єдине, чого мені вистачило у книзі, так це любовних трикутників — їх тут чотири чи п’ять.
Нещодавно мені зауважили, що у книгах Жадана немає сюжету, почасти я погоджусь із цим, але Жадан пише так переконливо, що я стаю частиною тих подій і тих місць та насолоджуюсь його неспішною оповіддю. А тут я не змогла поринути у атмосферу чудового міста Івано-Франківська часів імператора Франца Йосифа, і навіть цікава розв’язка не врятувала мене від розчарування.
І ще у голові постійно снує думка, що ж це коїться в сучасній українській літературі, якщо це твір-переможець? «А судьи кто?».
Оцінювати, мабуть, не варто.
#ФабулаКнигоманія2017, #ФабулаКнигоманія2017_28

Опубліковано у Блоги, Відгуки Юлії Святенко, Книгоманія2017.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.